Vše pro dobro světa a Nošovic

67%
Vše pro dobro světa a Nošovic
Plakát traileru

Severomoravská vesnice Nošovice byla pověstná svým pivem a prvotřídním nošovickým zelím. V roce 2006 se politickým rozhodnutím stala místem, kam automobilka Hyundai umístila největší výrobní závod v České republice. Korejská firma za pomoci místních politiků rozeštvala zdejší obyvatele a nátlakem se rozhodla je „přesvědčit“ o odprodeji pozemků.

Jaký vliv má automobilka Hyundai na život v poklidné tisícové vesničce? Kam se podělo pověstné nošovické zelí? A dělá skutečně společnost „vše pro dobro světa“? Vít Klusák otevírá ve filmu důležitá témata, jako je vliv nadnárodních korporací na život vesnice, šikana zaměstnanců a etická odpovědnost firem či úplatkářství – to vše s provokativním a tragikomickým odstupem. (oficiální text distributora)

 


Scénář:
Hudba:

xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
6
Mrzí mě, že ten potenciál se nesetkal s Klusákovými schopnostmi (které by podle Českého míru a Snu měl mít) i tentokrát, protože tohle mohl být jeho nejlepší dokument. Místo toho plochá, jednonázorová a podivně nekonkrétní kritika ani nevím čeho. (O co se vlastně dokument snaží. Neměla továrna vzniknout? Měla vzniknout za jiných podmínek? Měla vzniknout, ale její majitelé se mají jinak chovat? Vůbec nevím!) Je to tím, že je na to Klusák sám?
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Žádné terno, když vezmu v potaz, že Klusák strávil v automobilce skoro půl roku...a jestli je tohle nejlepší z těch 17 hodin, které tam natočili, tak teda ouvej...Kámen úrazu bych viděl i v tom, že se film hlavně věnuje od pohledu ne příliš bystrému chlapci, ze kterého tvůrci udělali obětního beránka, ovšem názor na něj si každý divák jistě udělal sám. Já mu teda rozhodně nefandil..Celkem chápu mírné nadšení u diváků neznalých situace (přece jen - ještě nedávno jsem to měl do Nošovek 2 zastávky vlakem), ale já prostě čekal víc.. Alespoň, že ta závěrečná reklama byla hodně podařená :) 5.5/10
naytsirk
naytsirk
4 606 bodů
8
Vždy se musím přemlouvat, než se podívám na nějaký dokument, ale u Nošovic to ani tak dlouho netrvalo. Byla to paráda ...

Dodatečné informace

Původní název:
Vše pro dobro světa a Nošovic (více)
  • Česká republika Vše pro dobro světa a Nošovic
  • Česká republika All for the good of the World and Nosovice
  • Česká republika All for the Good of the World and Nosovice!
Premiéra v ČR:
17. 2. 2011
Distributor:
AČFK
Země původu:
Česká republika

Powered byJustWatch