Red Riding Hood (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
Kanada Kanada
100 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Horor, Thriller

Obsah

:
Amanda Seyfried hraje mladou a krásnouValerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotáře Petera (Shiloh Fernandez), avšak její více »« méně

Režie

:
Catherine Hardwicke

Scénář

:
David Leslie Johnson-McGoldrick

Herci

:
Gary Oldman Amanda Seyfried Lukas Haas Billy Burke Virginia Madsen ...
Přehrát online O2
Premiéra: 2011
Distributor: Warner
DVD: 10. 8. 2011

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 0
  0
  7. 3. 2015
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Jedna z nejznámější pohádek jako fantasy? Zajímavý nápad, ještě zajímavěji provedený. Tvůrci pustili svoji fantazii naplno a vytvořili atmosferické dílo, které se nemá s ohledem na svůj žánr zač stydět. Hrůzná tajemnost a děsivé útoky vlkodlaka je devizou příběhu, který zaujme už od prvních minut. Klasické pohádce však zůstala v lecčem věrnost a tak se například dočkáme i známých otázek Karkulky Babičce. "Babičko, proč máš tak velké oči?" A srdce zaplesá. Je to film pro ty, co měli v dětském věku tuto pohádku rádi a teď coby dospělí by si ji rádi zopakovali v poněkud drsnějším hávu.

 • 65%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Červená Karkulka na jiný způsob. A v nepříliš povedený. Naprostá slátanina klasické pohádky, kde byla zachována typická otázka: ''Proč máš tak veliké oči? Proč máš tak veliké uši? A proč máš tak veliké zuby?'' v ne moc typickém podáni. S Karkulkou bych to vůbec nespojoval. Vlkodlak byl jen přerostlý pes a celý film byl zajímavý a nenudil. Ale spojovat ho s klasikou nejde.

 • 60%
  0
  0
  23. 6. 2018
  Pete69 (8996 bodů)

  Trošku nuda ve srovnání s Jeníčkem a Mařenkou, nebo Sněhurkou a lovcem. I když se celý film odehrává v tajuplné a ponuré stmosféře, něco tomu prostě chybí a akce je až téměř na konci celého filmu. Karkulka se podle mě moc nepovedla - 60% s přimhouřeným okem.

 • 30%
  0
  0
  25. 10. 2014
  Jiřík54 (1446 bodů)

  Nevím, proč tvůrci použili pro tento film název pohádky bratři Grimů, kteří se jistě při filmové projekci museli v hrobě otáčet jako prase na rožni. Valerie je mladá dívka zmítající se mezi dvě mladými muži Petrem a Jindřichem, oba ji chtějí a ona chce jen jednoho, ale ten druhý by taky nebyl špatný. Jenže, co když je jeden z nich vlkodlak, který sužuje vesnici, ve které všichni společně žijí? Je vlkodlak Petr nebo Jindřich? Nebo snad babička, která se chová celou dobu trochu divně? No není to ani jeden. Scénáristé a režisér dělá z diváka imbecila, protože vlkodlakem je samotný tatínek, který z babičky udělal Valerii sváču, kterou ona naštěstí nesní. A aby Valerii nikdo nepodezíral, že je vlkodlakova dcera, musí zemřít. Takže mu hezky rozpářeme bříško, nacpeme kameny a hodíme do jezera. Ale ouha, vlkodlačí větev pokračuje i tak dále, protože Petra tatínek při rvačce kousnul, a protože byl právě krvavý týden, tak se stal vlkodlakem i on. A jako na potvoru se pak s Valerií vyspal, takže mimčo bude taky vlkodlak. Že je to trochu přitažené za vlasy? Ano je, trochu více. A nezachrání to ani Amanda Seyfreyd se svýma vykulenýma očima, o které pořád všichni říkají, jak je krásná. Těch 30% patří pak jen zpracování, kterému nelze nic vytknout, zajímavá atmosféra a výtvarné zpracování a hodně dobrá hudba. To ale bohužel nestačí. Jo a taky tam hraje Gary Oldman. Naštěstí ho taky vlkodlak kousne a tak ho musejí utratit.

 • 60%
  0
  0
  31. 10. 2014
  jvempire (1183 bodů)

  Na jedno shlédnutí zajímavé, ale žádný zázrak.

 • 55%
  0
  0
  20. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  Červená karkulka nie je ničím výnimočná ale docela ma bavila.Historická scenéria dediny a prostredie kde sa to odohrávalo bolo nádherne a k tomuto filmu sa to hodilo.Ale čo tento film,má spoločné s červenou čiapočkou?To potom aj ja si dám župan s kapucňou a pojdem do zoo Bojnice za vlkmi a tak tiež budem červená čiapočka?Lebo som nepochopil súvis s originálom.Z hercov bol najlepší G.Oldman.A keď ten vlk začal rozprávať,normálne ma to rozosmialo,aký bol ukecaný.

 • 80%
  0
  0
  11. 10. 2016
  Adacek (307 bodů)

  Zajímavé zpracování staré známé pohádky. Ale horor? Tak to zase ne, s vystřižením několika scén by to mohli klidně vysílat i na Déčku :D To jak se tam všichni podezřívali z "vlkodlakství" mi připomínalo táborovou hru Městečko Palermo.

 • 75%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Mrky (21 bodů)

  film na zabavení nudy.

62 35 ?
jak hlasovat?
 • janeliberte 90%
 • Philotes 65%
 • Klari196 70%
 • ondry-ondrysek 100%
 • radek svadla 65%
 • Angelus 60%
 • Pete69 60%
 • Jan Hans 35%
 • Blackhand47XD 50%
 • Had 60%
všechna hodnocení (92)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 18 v žebříčku uživatele Senn
525. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: