The Bourne Identity (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
170 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Špionážní

Obsah

:
Richard Chamberlain v roli postřelené štvance, v jehož těle objeví při operaci lékař nejenom kulky, ale i mikrofilm s číslem konta ve švýcarské bance. více »« méně

Režie

:
Roger Young

Scénář

:
Carol Sobieski Robert Ludlum

Herci

:
Richard Chamberlain Jaclyn Smith Anthony Quayle Donald Moffat Yorgo Voyagis ...
DVD: 10. 3. 2003
Jste na stránce miniseriálu Agent beze jména. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou miniseriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily miniseriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o miniseriálu Agent beze jména myslíte! K 5. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28029 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Agent beze jména


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2021
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Byl vyloven z moře a neví kdo je a jak se tam vzal. Rozhodne se pátrat po své minulosti a dát svůj život dohromady. A nestačí se divit. Pomaloučku se dostává do světa špionáže, čímž se mu také postupně začnou vybavovat veškeré dovednosti hodné agenta. Kdo by dnes neznal slavnou knižní předlohu ´The Bourne Identity´ od literárního autora Roberta Ludluma, která byla nejen mnohokrát zfilmována, ale stala se také inspirací pro nejrůznější obdobné špionážní snímky. Tato dvojdílná televizní adaptace s celkovou stopáží tří hodin představuje v hlavní roli Richarda Chamberlaina, který se toho zhostil vcelku shovívavě. Jako James Bond či Jerry Cotton zrovna není, ale svůj aspekt televizní zábavy v rámci špionážního žánru má. Děj se výrazně věnuje rozvíjejícího charakteru, daných situací a nejrůznějších vztahů, takže o nějaké akční rošambo rozhodně nelze zavadit. Akční scény přítomné samozřejmě jsou, ale takřka v rámci žánru snad jen z nutnosti. Zkrátka, netlačí se na pilu pro absolutní dokonalost, jak by dnes leckdo mohl očekávat. Své předloze je ale toto zpracování daleko věrnější, i když závěrečná etuda druhého dílu je jen poněkud jiná. Rozdělení do dvou dílů v celovečerní stopáži je tak daleko přínosnější, než kdyby se to uvedlo v jednom celku. Po boku Chamberlaina pobíhá Jaclyn Smith, která se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let proslavila v televizním seriálu ´Charlieho andílci´ (1976-81), takže žánrové zkušenosti má a ve své roli se jí daří dobře. Výprava je dostatečně přijatelná a ty menší akční scény snad ještě taky. Efektové, na jaké jsme dnes zvyklí, sice nejsou, ale na takovýto televizní thriller prostě stačí. Televizní patos samozřejmě také nechybí, takže některé scény naopak přijdou poněkud až úsměvné. Dobrodružný aspekt a napětí v rámci špionážního thrilleru si však ještě snaží udržet, takže v rámci nostalgie se to ještě dá jako takovou obyčejnou oddychovku pojmout.

Hodnocení a recenze Agent beze jména

70 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 60%
 • ZARaz 75%
 • HappyPiere 75%
 • Psisko59 75%
 • vladimir-lada-but 75%
 • virus9 70%
 • kuldaj 50%
 • karliki 55%
 • dream 65%
 • Cejp92 95%
všechna hodnocení (14)