Enemy at the Gates (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Irsko Irsko
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Romantický, Válečný
Motto: Někteří muži se rodí jako hrdinové.

Obsah

:
17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád více »« méně

Režie

:
Jean-Jacques Annaud

Scénář

:
Jean-Jacques Annaud Alain Godard

Herci

:
Jude Law Ed Harris Rachel Weisz Joseph Fiennes Bob Hoskins ...
Premiéra: 5. 4. 2001
DVD: 20. 9. 2001

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  16. 8. 2017
  Brenan88 (39362 bodů)

  Válečné filmy vážně můžu a Nepřítel před branami se věnuje i mé oblíbené pozici odstřelovače. Není pro mne nic více vzrušující,než když voják celý den proleží na jedné pozici a čeká na jeden jediný výstřel,který může mít zásadní vliv na vývoj války. Annaud těmhle mužům složil zaslouženou poctu a natočil snímek,který má pořádné koule a nabídne nám dech beroucí scény. Vynikající Jude Law v hlavní roli.

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (12731 bodů)

  Úvodní bojová pasáž je naprosto fantastická a svou vizuální špinavostí a šokujícím naturalistickým charakterem se emocionálně takřka vyrovná úvodní půlhodince v Ryanovi. Annaud vůbec znovu potvrzuje, jak objemnou obrazovou imaginací a působivým vypravěčským talentem byl obdařen, vrcholné scény ve spíše psychologicky orientovaném zbytku filmu patří pořád k tomu nejlepšímu ve svém žánru (hlavně nervy drásající a umně protahovaná scéna se "zpětným zrcátkem" je dech beroucí) a atmosféra stalingradského pekla se zadře hluboko pod kůži, byť v prvních minutách nastavila sama sobě nezdolatelnou laťku. Všechny zmíněné highlighty včetně unikátního souboje dvou megacharismatických sniperů (díky démonickému rozměru Eda Harrise ani nevíme, komu vlastně fandit) jsou ale soustavně narušovány nefungujícími vedlejšími motivy ohledně trochu sentimentálně zdůrazňované romance či pro vývoj děje nepotřebné politiky, které natahují stopáž neúměrně ke klíčovému atraktivnímu dění. Annaud si to měl pohlídat a nesklouzávat k laciným hollywoodským zvratům, a byla by to jasná stovka..

 • 90%
  1
  0
  4. 12. 2016
  Sheldon (12713 bodů)

  Film Nepřítel před branami z roku 2001 potvrzuje Annaudovu zálibu dívat se na problémy z druhé strany. Postavil totiž tentokrát kameru za peníze ze západu na stranu Ruska a natočil strhující příběh Vasila Zajceva, ostřelovače ve Stalingradu. Tento film nepotvrzuje žádné klišé válečných filmů a stojí osamoceně jako maják v moři. Film byl natáčen v berlínských ateliérech a v okolí města za vydatného přispění počítačů. Přesto je film hereckým a umožňuje řadu brilantních hereckých výkonů.

  Film má spoustu silných momentů, obsahuje naprosto neuvěřitelnou sexy erotickou scénu a zříká se jednoznačných soudů, což u Annauda není obvyklé. Film neměl na růžích ustláno. V Americe z logických důvodů spíše prošuměl a v Německu se v řadě spolkových zemích vůbec nedostal na program. Troufám si však odhadnout, že se do pár let zařadí na seznam nejlepších válečných filmů.

 • 85%
  0
  0
  8. 7. 2018
  Pete69 (9147 bodů)

  Skvělý válečný film, který je natočen ze strany rudé armády a to nebylo ještě před několika lety standardem. Většinou se točily filmy o americké armádě a západu vůbec. Nyní je už natočeno mnoho kvalitních filmů z východní strany, ale dříve to byla světlá vyjímka. Příběh legendárního ostřelovače rudé armády je sám o sobě fascinující, příidá-li se k tomu dobré herecké obsazení, pár milionů dolarů na efekty a dobrá atmosféra, nemůže to dopadnout špatně.

 • 70%
  0
  0
  22. 8. 2016
  Arthur Logoff (7768 bodů)

  Užasný, jak miláček Jude Law dokáže zahrát i něco zcela jiného, než jen nažehleného playboye. Ed Harris skvělý jako vždy. Scénář, kamera výborný, celkově nechybí akce, románek, vkusný a neotravující nástin tehdejší těžké politické situace. Je to vlastně skvělý válečný film se vším všudy.

 • 90%
  1
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6118 bodů)

  Jeden z nejlepších válečných snímků pojednávající o stalingradské bitvě nejen na bojišti. Film vznikl volně na základě pravdivého příběhu o odstřelovači Zajcevovi ,jehož puška je dodnes v muzeu.Začátek filmu je ohromující , srovnatelný snad jen s Gladiátorem, kdy válečné scény i množství vojáků a techniky v nich, jsou opravdovým zážitkem pro fajnšmekry žánru. Příjezd N.S. Chruščeva je rovněž ne příliš obecně známým faktem . Sověti na Stalinův příkaz dostali úkol :Zpátky ani krok ! Součástí tohoto plánu byla i válka odstřelovačů Když se německé velení zorientovalo jak se věcí mají, povolalo jednoho z nejlepších ve svých řadách. Promyšlené akce odstřelovačů a jejich souboj jsou opravdovým majstrštykem na filmovém plátně v kulisách II. světové války

 • 75%
  0
  0
  5. 6. 2014
  jvempire (1184 bodů)

  Syrové zpracování bojů o Stalingrad a souboje odstřelovačů.

 • 100%
  0
  0
  8. 5. 2017
  Jana71 (21 bodů)

  Ani nedovedu popsat, jak moc mě film pohltil a jak dlouho jsem se ještě vzpamatovávala z toho, že to je pouze film. Skvěle natočené, autentické scény, skvěle výkony herců. Všechno dohromady tvoří dokonalý obraz toho, jak je válka nemilosrdná a nikdo ji neuteče. Za mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů

 • 0
  0
  18. 5. 2014
  Host
  Host

  Naprosto úžasný film, ve kterém je do všech podrobností zobrazen krutý život v této době, i vášnivá láska, které je během každé války plno. Doporučuji všem!

81 ? ?
jak hlasovat?
 • jiri-cisar 80%
 • dobytek 80%
 • petr-sedivec 65%
 • Kim6 75%
 • Jan Hans 90%
 • hlavněvklidu 75%
 • VendyHauss 85%
 • marus 0%
 • dusanmal 0%
 • Pete69 85%
všechna hodnocení (152)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: