World Trade Center (USA, originální název)
« další názvy »
NSR NSR
USA USA
125 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Katastrofický
Motto: Celý svět si tehdy prožil peklo. Dva muži prožili něco navíc.

Obsah

:
Jako první 11. září 2001 zareagovali na volání o pomoc z věží Světového obchodního centra a když se obě zřítily, zůstali uvězněni v jejich troskách. Policisté více »« méně

Režie

:
Oliver Stone

Scénář

:
Andrea Berloff

Herci

:
Nicolas Cage Maria Bello Connor Paolo Anthony Piccininni Alexa Gerasimovich ...
Premiéra: 5. 10. 2006
DVD: 12. 3. 2007
Jste na stránce filmu World Trade Center. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu World Trade Center myslíte! K 28. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27105 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6548 bodů)

  Jelikož jsem na onom místě byl necelý rok poté, tak Stoneovy musím přiznat, že se mu podařilo úžasně věrně zachytit atmosféru té chvíle a doby a pokud se jedná o reakce jednotlivých postav a jejich až místy přehnanou afektovanost i patos celku, tak rozumím tomu, že z našich vzdálených českých končin se to těžko chápe, ale řekl bych, že Stone hodně brzdil a rozhodně nepřeháněl, nicméně tenhle film rozhodně k jeho nejlepším nepatří.

 • 30%
  0
  0
  20. 2. 2010
  Tom Hardy (4893 bodů)

  Útoky bez toho, aby byla vidět letadla? Přes dva tisíce mrtvých a přitom jen několik záběrů na pár zkrvavených komparsistů? Umírající muž s pistolí, který má dramatický monolog, poté vystřelí do vzduchu a díky tomu (?) umře? Ježíš v písečných dunách, dělající reklamu na dobrou vodu? WTfuCk? Stone se definitivně zbláznil.

 • 60%
  0
  0
  14. 9. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Oliver Stone si tentokrát kupodivu odpustil politickou (nebo antipolitickou?) agitku, ač natočil film na téma 11. září 2001, které si o to přímo říkalo. Přesto se příběh zaměřuje v podstatě pouze na osud dvou záchranářů uvízlých pod troskami zřícených věží, kteří si střídavě dodávají odvahu a střídavě vzpomínají na své rodiny. Nějak ale cítím, že poselství "mezi lidmi jsou svině, ale kupodivu mnohem víc je těch, kteří jsou ochotni si navzájem pomoci" by si zasloužilo honosnější zpracování. Ačkoli zároveň cítím, že i tato "obyčejnost" hlavních hrdinů a jejich životů byla účelem, protože i hrdinové jsou nakonec přece jen obyčejní lidé. Bohužel, film jako dílo to prostě neutáhne...

 • 25%
  0
  0
  23. 6. 2012
  hroufie (1413 bodů)

  Jednoznačně nejhorší film Olivera Stonea.

 • 50%
  0
  0
  4. 8. 2020
  retos (90 bodů)

  Politicky angažovaný režisér Oliver Stone se nebojí problematičtějších a kontroverznějších témat týkajících se historie USA, od války ve Vietnamu (Četa, Narozen 4. července), přes Kennedyho (JFK), Bushe (W.), 11. září až po současný dokument zahrnující několik posledních desetiletí amerických dějin počínaje druhou světovou válkou (Neznámé dějiny Spojených států). Se vší úctou k obětem tragédie, ale tento film neměl vzniknout. Snímek pojednává o osudech dvou zasahujících policistů bezprostředně po teroristickém útoku. Ačkoliv se jedná o skutečnou tragickou událost, film neobsahuje mnoho napínavých scén. Hlavní hrdinové jsou po celou dobu filmu pouze pasivními figurami. Ve skutečnosti nikoho nezachrání a celý film jen leží zavalení pod tunami sutin. I zpočátku, kdy ještě nejsou uvězněni, jen přihlížejí neštěstím, které se dějí kolem nich. Všude pobíhají ve zpomalených záběrech krvácející lidé v doprovody kýčovité instrumentální hudby. Film má podobou strukturu jako Okrsek 49. Je složen z flashbacků a také sleduje počínání rodin obou policistů. Melodramatické šablonovité vzpomínky střídají rozhovory zavelených hrdinů (zavalených až tak, že jim skoro není vidět ani obličej), které zavání patosem a sentimentem. Kontroverzní režisér zůstává daleko za očekáváním. Bohužel využívá typické kýčovité postupy, které jsou obsaženy v kdejakém filmu. Ve výsledku se jedná o sterilně a překvapivě neemocionální stokrát viděné drama.

52 35 ?
jak hlasovat?
 • retos 50%
 • Deacon Frost 80%
 • Kim6 25%
 • Angelus 50%
 • Pas 20%
 • Filmokolik 60%
 • ballrog 50%
 • Tino 90%
 • hp24 65%
 • lamps 50%
všechna hodnocení (64)