21 gramů

79%
21 gramů

21 GRAMŮ je druhý celovečerní film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu, nominovaného na cenu akademie za film Amores perros - Láska je kurva. Je to příběh naděje a lidství, nezlomnosti i přežití. V okamžiku smrti, a nezáleží na tom, zda se jí bojíte či nikoliv, se hmotnost vašeho těla sníží o 21 gramů. Je to lidská duše, co těchto 21 gramů tvoří? Jsou ti, kteří nás přežijí, o tuto hmotnost těžší?

Hlavní role ve filmu 21 gramů ztvárňují Sean Penn (tři nominace na Oscara) a držitelé cen Benicio del Toro a Naomi Wattsová. Všem hercům byly uděleny ceny při premiéře filmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2003, kde Sean Penn získal ocenění za nejlepší mužský herecký výkon a Benicio del Toro a Naomi Wattsová (Mulholland Drive) si odnesli ceny publika za nejlepší mužský, resp. ženský herecký výkon. Univerzitní profesor Paul Rivers (Sean Penn) a jeho manželka Mary (Charlotte Gainsbourgová) nacházejí svůj vztah na nejisté hranici mezi životem a smrtí. On je smrtelně nemocný a čeká na transplantaci srdce, zatímco ona se snaží díky umělému oplodnění počít jeho vlastní dítě.

Cristina Pecková (Naomi Wattsová), která od doby svého neklidného mládí již dozrála, je milovanou starší sestrou Claudie (Clea DuVallová), hodnou manželkou Michaela (Danny Huston) a milující matkou dvou malých dcer. Její rodina vyzařuje naději a radost. Na mnohem nižší společenské i ekonomické úrovni se nachází bývalý trestanec Jack Jordan (Benicio del Toro) a jeho žena Marianne (Melissa Leová), která nemůže zajistit důstojné zázemí svým dvěma dětem, zatímco Jack řeší problémy s obrácením se k víře.

Tragická nehoda způsobí, že se tito lidé z odlišných prostředí, ocitnou v jediném společném světě. V důsledku toho Paul stane tváří v tvář své vlastní smrtelnosti, Cristine se střetává s událostmi, které mohou ovlivnit její přítomný a snad i budoucí život a Jackova víra podstupuje závažnou zkoušku. Pokud se komukoliv z nich podaří získat si zpět ztracenou duševní rovnováhu, může to ostatní stát mnoho. Vůle žít a instinkt nutící hledat podporu v těžké situaci u jiných, zůstává v jejich existenci všudypřítomný.
Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
9.5
Druhý snímek a opět trefa do černého! Náhoda? Nemyslím si! Alejandro neopustil od svého stylu a opět tak vznikla dech beroucí mozaika lidských osudů,která nenechá divákovi emoce ani na chvíli vydechnout. Snímek už byl natočený pod Americkou vlajkou a tak se ve snímku objevili i známé herecké tváře. Konkrétně Sean Penn je pro mne nejzářivější hvězdou,která mne svým výkonem doslova ztrhla. 21 gramů jsou dvě hodiny poctivé filmařiny,která potěší nejen divákovo oko,ale i srdce.
Pete69
Pete69
28 815 bodů
8
Velmi silný příběh. Prolíná se příběh několika lidí, kteří jsou propojeni se smrtí členů rodiny hlavní hrdinky. Příběh přeskakuje v čase a proto, abyste si film užili musíte pečlivě sledovat každou vteřinu, jinak se to nespojí tsak, jak má. Pěkný film pro náročnější diváky.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 251 bodů
8
Kdybych neviděl Magnolii, nejspíš bych to dokázal ocenit i víc. Takhle mi to přišlo moc očividné, moc výchovné. Přeplněné poselstvími. Jako šálek čaje tak plný, že ho ani nemůžete zvednout k puse, abyste se napili. Herecké výkony dobré, režie dobrá, scénář chytrý, ale působí to na mě odtažitě a neosobně.


Dodatečné informace

Původní název:
21 Grams (více)
 • USA 21 gramů
 • USA 21 Grams
 • USA 21 gram
 • USA 21 Gramas
 • USA 21 Gramm
 • USA 21 grammaa
 • USA 21 grammaria
 • USA 21 grammes
 • USA 21 grammi
 • USA 21 grammi - Il peso dell'anima
 • USA 21 gramos
 • USA 21 gramov
 • USA 21 gramów
Premiéra v ČR:
5. 2. 2004
Země původu:
USA
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
60,43 mil. USD (celosvětově)

Podobné


Powered byJustWatch