Čínský syndrom

74%

Komentáře a recenze 3

Dle počtu bodů
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
70. léta dramatickým a katastrofickým snímkům přála. Silný příběh nemajíc k realitě moc daleko po divácké stránce vzbuzoval výjimečnou pozornost. Týká se to i tohoto snímku, kde excelovali Jane Fonda, Jack Lemmon a budoucí hvězda Michael Douglas. Téma: Bezpečnost jaderné elektrárny. Téma i dnes aktuální. Zvýrazněna jsou i média, která mají neskutečnou sílu ovlivnit veřejné mínění a následující vývoj událostí. Plusem je srozumitelný děj, který je dokonce i poučný. Dozvíme se například, jak taková jaderná elektrárna vlastně funguje. Snímek si drží tempo a lehce dramatickou atmosféru. Film stojí za vidění už kvůli tomu, že kromě klasické filmové zábavy u diváka dokáže vyvolat názor na jadernou energetiku a její bezpečnost.
Pete69
Pete69
31 278 bodů
6
Čínský syndrom vhodně a naléhavým způsobem poukazuje na nebezpeční jaderných elektráren a to zejména díky lidskému faktoru, šetřením a podváděním v kontrolách technického stavu. Poslání má film ušlechtilé, ale po filmové stránce se mi to až tolik nelíbilo. Dobrý výkon Jacka Lemmona, Jane Fonda mě moc nenadchla a Michael Douglas v nevýrazné roli.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Dost napínavej filmek ze zajímavého prostředí atomovejch elektráren. Sice děj se dá odhadovat krásně dopředu, ale nevadí to, protože je to zajímavé. Vůbec jsem nečekal, že to má být o tomto tématu, takže mě to překvapilo - čekal jsem něco orientálního a oni na mě vyjedou s reaktorem. Každopádně předpokládám, že tento film měl působit na diváka jako na odpůrce atomové energie a přestože mám z toho taky strach, nemůžu se ubránit pocitu, že to bylo trochu jednostranné (nevěřím, že by někdo riskoval, že zamoří kontinent a všechny, jenom kvůli vlastnímu zisku - tohohle by snad už nebyli schopní ani největší šílenci, protože jde o krk i jim). No ale ta možnost tady vždycky je. A to je ten strach...