Hranice ovládání

61%
Hranice ovládání
Plakát traileru

Osamělý muž v podání jednoho z Jarmuschových dvorních herců Isaacha De Bankolé přijíždí do Španělska vykonat práci možná tak trochu mimo zákon. Novinka nezávislého tvůrce Jima Jarmusche je prozatím obestřena tajemstvím. Díky filmům Mrtvý muž nebo Zlomené květiny je však držitel několika Zlatých palem z Cannes sázkou na jistotu. Podporován herci jako Bill Murray, Tilda Swinton nebo John Hurt, se slavný režisér vrací po čtyřech letech od svého posledního samostatného celovečerního filmu Zlomené květiny.Scénář:

xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
8
Krásný film. Možná budu znít divně vzhledem k zmínkách ostatních o pomalosti, ale mě skutečně velmi bavil. Jarmusch spojuje posedlost obrazem Van Santa se surrealistickou nevýpovědností Lynche, přidává vlastní fascinaci globalizovaným světem a mě to opravdu chytlo a nepustilo, ačkoliv nejsem schopný s jistotou vysvětlit, o čem přesně to bylo... i když teorii mám. 4 a 1/5
cerfik
cerfik
7 890 bodů
8
Film, který od díváka očekává spoluúčast a alespoň trochu meditativnosti a osvobození se od očekávání. Za jednoduchými dialogy, kde se ve filmu neustále opakují jisté dalo by se řící přísloví, se skrývají hluboká životní moudra. Po shlédnutí nevíte vůbec nic jako jste nevěděli předtím, ale to mně vůbec nevadí, jedná se o opravdu hluboký zážitek a třeba při další shlédnutí dám plný počet.
kOCOUR
kOCOUR
7 093 bodů
4
Jarmusch předčítá undergroundovou bajku a ještě přitom stíhá onanovat sám nad sebou. Oboje mu trvá strašně dlouho a to první je fakt zatracená nuda.

Dodatečné informace

Původní název:
The Limits of Control (více)
  • Japonsko Hranice ovládání
  • Japonsko The Limits of Control
  • Japonsko Hranice ovládania
  • Japonsko Limits of Control
  • Japonsko Os Limites do Controle
Premiéra v ČR:
16. 7. 2009
Distributor:
HCE
Země původu:
Japonsko, Španělsko, USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch