Crash

63%
Crash
Crash je kontroverzní film, který sleduje manželský pár Ballardových a jejich přátele, které vzrušují dopravní nehody. Po nehodě, při níž se James Ballard seznámí s doktorkou Helen Remingtonovou, se oba zotavují a prožívají spontánní soulož v troskách auta. Tento zážitek je spojí s dalšími lidmi s podobnými zkušenostmi, zejména s Vaughanem, který vyhledává místa smrtelných nehod. James a jeho manželka Helen se stále více zaplétají do světa sexu havárií, až se blízkost smrti stane neoddělitelnou součástí jejich života. Film rozdělil publikum na festivalu v Cannes.xxmartinxx
xxmartinxx
22 345 bodů
6
Na Cronenberga velmi průhledné. Nevím, jestli se mi už u něj někdy stalo, že jsem po deseti minutách věděl, jak jeho film skončí. A ani cesta k tomu konci není kdovíjak zajímavá, jen se tedy každý vyspí s každým. To je jako všechno?
Fingon
16 886 bodů
8
70% Lehce úchylné, hodně atmosférické...
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
James a Catherine Ballardovi jsou manželský pár, které nebaví normální sex a tak se pouští do různých pokusů. Jednoho dne James zažije dopravní nehodu při které se srazí s dr. Remingtonovou a oba zažijí pocity podobné orgasmu. James a Helen se sblíží s dalšími lidmi, kteří mají stejné zkušenosti. Vyniká mezi nimi Vaughan, který připravuje nehody slavných lidí a Gabriella, zjizvená žena s ocelovou konstrukcí na nohách. Ani Catherine nezůstává pozadu a zamotává se do temné psychologické a perverzně sexuální hry. Režisér David Cronenberg inscenuje svou adaptaci úchylného románu s jistotou sobě vlastní. Herecké obsazení je mimořádně silné a celý film vyvolal velkou pozornost nejen díky scénám explicitního sexu. Film vznikl v produkci Kanady, kde se stal nejúspěšnějším filmem roku, Velké Británie a Francie.

Dodatečné informace

Původní název:
Crash (více)
  • Kanada Crash
  • Kanada Çarpisma
  • Kanada Crash - Estranhos Prazeres
  • Kanada Karambol
  • Kanada Sudar
  • Kanada Trk
Premiéra v ČR:
9. 1. 1997
Země původu:
Kanada, Francie, Velká Británie
Rozpočet:
9 mil. USD
Tržby:
2,67 mil. USD (celosvětově)