Bronson (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
92 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller, Biografický, Retro, Vězeňský
Motto: Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně.

Obsah

:
Roku 1974 se devatenáctiletý výrostek Michael Peterson s hlavou plnou snů a puškou s podomácku upilovanou hlavní vydá vyloupit poštu. Je okamžitě zatčen více »« méně

Režie

:
Nicolas Winding Refn

Scénář

:
Brock Norman Brock Nicolas Winding Refn

Herci

:
Amanda Burton Andrew Forbes Tom Hardy Matt King James Lance ...
Premiéra: 23. 7. 2009
Distributor: Aerofilms
Jste na stránce filmu Bronson. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Bronson myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Bronson


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Dneska už se točí filmy o úplně každém. Není tak divu,že vznikl snímek Bronson,který pojednává o nejznámějším britském vězni. Něco jako u nás Jiří Kajínek,který je však podle Bronsona ukázkový vězeň. Refn tento snímek pojal po svém a snímek tak nabízí velkou škálu scén,které dokáží šokovat,pobavit,ale také vyznít do prázdna. Tom Hardy v hlavní roli září a toho magora ztvárnil zcela dokonale.

 • 70%
  0
  0
  25. 8. 2016
  squirrelpool (6947 bodů)

  Jak řekl sám Bronson:"nikdo mě nechápe". Tak v mém případě se trefil. Do dneška jsem se ani nepřiblížil pochopení toho jak ten člověk uvažuje. Proč dělá to co dělá. Jediné co mě napadá, že je to naprostý cvok. Jsem rád, že nám ho tvůrci předvedli právě tak a nesnažili se ho trochu "znormálnit". Celý film jsem si říkal proč to dělá nebo proč neudělal tohle. Je to zajímavý film a Tom Hardy hraje parádně(stejně jako předloha má úctyhodnou muskulaturu). Jenom si myslím, že je škoda, že nenatočili pár zajímavějších událostí z Bronsonova života, např. vězeňskou vzpouru nebo pobodání. No, ale to je jedno, protože je to divný, ale Bronsonovi se to skutečně podařilo. Je slavný.

 • 75%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6168 bodů)

  Takové strohé vyprávění násilnického magora, který pro ránu nejde daleko. Bitky doplňované klasickou hudbou a vtipnými úšklebky hlavního hrdiny mě nepřestávaly udivovat a zároveň i bavit. Tom Hardy a jeho dokonale prožitá postava se skvělým britským akcentem, k tomu nemám opravdu co dodat. Tom Hardy se mi začíná zamlouvat čím dál víc.

 • 70%
  0
  0
  30. 5. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Keď si už myslíte, že ste videli všetky psychopatsvá sveta, tak príde Bronson a vystrčí na vás svoje päste a svoju holú riť. Jeho kolieska v hlave naozaj pracujú opačným smerom, ale omnoho zaujímavejší je spôsob, akým túto skutočnosť natočili. Na tak bláznivé, vtipné a zároveň depresívne umelecké dielo človek len tak ľahko nezabudne. Obrovskú zásluhu má na tom hlavne Hardy, ktorý ukázal farbistvosť svojho talentu a všetky šterbinky svojho tela.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Tom Hardy je ďábel! A filmy NWR májí neuvěřitelnou sílu.

 • 85%
  0
  0
  30. 4. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  Musím říct že tento film opravdu není pro každého. Poprvé když sem ho viděl byl sem na rozpacích, po druhé sem si ho zamiloval. Velmi silný příběh o nejslavnějším britském vezmi, svérázné natočený,chvílemi šokující,směšné i tragické. Tom Hardy v tomto filmu exceluje, jak už hereckým projevem tak i svým zevnejskem..kamera i hudba výborná, všem doporucuji

 • 70%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Lucyen (916 bodů)

  Herecký koncert Toma Hardyho, na kterém stojí a padá celý film. Postava Bronsona je zajímavá a fyzička, kterou získal Bronson pouze díky cvičení s vlastní vahou je jediněčná (několik silových rekordů). Tom Hardy se na roli připravil dobře nejen fyzicky, ale nastudoval i Bronsonovi manýry.

Hodnocení a recenze Bronson

68 70 ?
jak hlasovat?
 • homedo 65%
 • Vojtas87 70%
 • tomblackout 90%
 • Temný Pán ze Sithu 85%
 • Pietro97 80%
 • Kim6 75%
 • Had 80%
 • Riverdon 60%
 • Brenan88 65%
 • Masox 65%
všechna hodnocení (54)

V žebříčcích uživatelů