Případ Pelikán

69%
Případ Pelikán
Plakát traileru

Nejvyšší soudci jsou ve Spojených státech jmenování do svých funkcí na doživotí. Má se tak předejít korupci a ovlivňování. Pro bohatou firmu však není nic snazšího, než najmout atentátníka a nechat několik neúplatných soudců zavraždit. Darby studuje práva a chodí se svým učitelem. Mladá dívka během několika dnů sepíše odvážnou teorii o atentátu na dva soudce a jeho původcích. Jak se zdá, do případu jsou zapletena nejvyšší politická místa. Krátce poté, co se Darbiina verze spiknutí dostane do rukou FBI, zahyne její milenec a ona sama několikrát vyvázne ze smrtelného nebezpečí jen díky šťastné náhodě. Zoufalá dívka se spojí s vynikajícím novinářem Grayem Granthanem, pracujícím pro přední americký list. Společně se pak pouštějí do smrtelně nebezpečného pátrání.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
8
Pakula se tímto filmem vrhl na adaptaci právnického thrilleru Johna Grishama a odstartoval lavinu snímků podle tohoto plodného autora. Není to typický popcornový film, ostatně Pakula není v žádném případě popcornový režisér. Denzel Washington tento film celkem oprávněně považuje za první vrchol své kariéry a souhlasili i diváci, kteří při 45 milioném rozpočtu nechali v kasách kin bezmála 200 milionů dolarů. Viděl jsem poprvé celé teprve nedávno a ten film funguje.
avenis
avenis
9 395 bodů
9
Pro mě není snadné orientovat se v dějové lince filmu, když všichni mluví tak rychle o věcech, ve kterých se sami orientují velmi dobře. Ach jo, ty souvislosti... Přesto tento film považuju za velmi dobrý a často se k němu vracím. Julia Roberts výborná, Denzel Washington taktéž. (22.4.2021)
Milandob
Milandob
8 900 bodů
6
pakulov navrat k stylu "paranoidneho thrilleru" ktory ho preslavil zaciatkom 70tych rokov, ale pripad pelikan sa kvalitou k jeho starsim dielam nepriblizuje. slusne herecke obsadenie, ale obcas zbytocne natahovane a prekombinovane (mnozstvo mien ma nechalo obcas zmatenym)...

Dodatečné informace

Původní název:
The Pelican Brief (více)
  • USA Případ Pelikán
  • USA The Pelican Brief
  • USA Die Akte
  • USA El informe Pelícano
  • USA Il rapporto Pelican
  • USA L'Affaire Pélican
  • USA Prípad Pelikán
Premiéra v ČR:
14. 4. 1994
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
45 mil. USD
Tržby:
195,27 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch