A Few Good Men (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Adaptace divadelní

Obsah

:
Dva vojáci z americké základny Guantanamo Bay na Kubě jsou obviněni z vraždy svého kolegy. Případ se zdá nadmíru jasný. Vojenská prokuratura svěří obhajobu více »« méně

Režie

:
Rob Reiner

Scénář

:
Aaron Sorkin

Herci

:
Tom Cruise Jack Nicholson Demi Moore Kevin Bacon Kiefer Sutherland ...
Premiéra: 5. 2. 1993
DVD: 1. 10. 2007
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Pár správných chlapů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pár správných chlapů myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28098 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pár správných chlapů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 11. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  Reiner už v Misery dokázal, že dovede v sevřených prostorech a omezeném prostředí natočit atmosférický a hrůzný snímek. Pár správných chlapů (1992) byl další z řady módních právnických thrillerů, které byly navíc zasazeny do atraktivního prostředí vojenské základny.

  Rob Reiner dostal poprvé k dispozici jednoznačné superhvězdy. Do hlavních mužských rolí mohl počítat s Jackem Nicholsonem a Tomem Cruisem a zlí jazykové tehdy tvrdili, že vlastně i s Demi Moore, která měla vždy spíš pověst chlapa.

  Pár správných chlapů se ukázalo jako divácký megahit a Rob Reiner ho bez větších obtíží ustál. Většina pozdějších filmů v tomto thrillerovém subžánru pak přímo či nepřímo operuje s odkazem tohoto zajímavého filmu. Reinerovi se opět podařilo dostat z herců velmi zajímavé výkony, což svědčí zejména o Jacku Nicholsonovi, jehož závěrečná řeč patří k jeho hereckým vrcholům.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14886 bodů)

  Soudní thriller jako vyšitý. Herecké výkony jsou pěkně seřazeny od těch slušných(Cruise), až po ty excelentní(Nicholson), scénář v rámci možností zajímavý a nápaditý a silné aroma námořnické hrdosti a důstojnosti, které z každého správného chlapa jen odkapává, dodává filmu mnohem větší rozměr. Oscarová nominace za nejlepší film sice není úplně na místě, ale Rob Reiner přesto stvořil působivou podívanou, jaká si v rámci žánru zaslouží stejně výsadní postavení, jako závěrečný projev Jacka Nicholsona v učebnicích herectví..

 • 55%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Nadprůměrný vojenský film. Nevzal mě za srdce. Bohužel.

 • 80%
  0
  0
  4. 7. 2022
  JosefTomas (8638 bodů)

  Zařazení filmů podle kvalit je nejen sporné, ale hlavně nemožné v nich určit dokonalost. Na jedné straně máme odvážnou vizi, která si upravuje zavedené postupy, kombinuje je, či je přímo porušuje. Ty snímky jsou tak výrazné díky svému odhodlání a odvaze být jiné. Jenže jsou filmy, které nic z toho dělat nemusí a stejně jsou obecně chápany jako skvělé, protože jsou udělány precizně dobře a s tím "běžným" pracují tak, jak se sluší a patří. Pár správných chlapů je to tradiční, avšak jen v tom nejlepším slova smyslu, neboť díky ukázkové režii, střihu a hereckého obsazení může ten dialogy povznášející scénář fungovat zrovna tak, jak funguje tady.

Hodnocení a recenze Pár správných chlapů

69 ? ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 80%
 • Dany Jones 85%
 • homedo 75%
 • Deacon Frost 80%
 • janeliberte 70%
 • Kim6 70%
 • Angelus 70%
 • Had 75%
 • Vojtas87 70%
 • lamps 75%
všechna hodnocení (56)