Nejlepší léta našeho života

80%

Komentáře a recenze 3

Dle počtu bodů
Pete69
Pete69
30 755 bodů
7
Tři vojáci se vrací z Druhé světové války a každý má jinou startovací pozici, příběhy se proplétají a působí to lidsky obyčejně. Nablýskaná Amerika se střídá s existenčními problémy.. za mě je to opravdu obyčejný film s dlouhou stopáží na který se dobře dívá, ale extra dobrý za mě není.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 337 bodů
10
Místy hodně silné, místy smutně naivní, místy dokonce vtipné. Velmi povedený film, který toho stihne říct opravdu hodně. Jen mi vrtá hlavou, nakolik je ta naivita, která tak kontrastuje vůči jiným momentům, chtěná.Pokud je neuvědomělá, nemohlo by to být pět hvězd - já ale věřím, že jde o záměr, který dá právě těm silným momentům vyniknout.
lamps
lamps
15 223 bodů
9
S citem, odpovídající dávkou sentimentality a obrovskou náloží přirozené a zdravé lidské empatie natočený snímek, který možná nejlépe ze všech jeho amerických bratříčků znázorňuje nelehký boj válečných veteránů o znovunalezení svého místa na slunci a ztraceného duševního klidu. Scénář je nesmírně inteligentní a zvládá pojmout takové množství uvěřitelných a různorodých emocí, že by stopáž mohla být klidně ještě o nějakou tu minutku delší. Všemu pak nasazují korunu ústřední sympatické postavy, mezi nimiž to jiskří v tom nejlepším slova smyslu, a samozřejmě všichni výteční herci, kteří se zcela zdrželi tehdejšího trendu v podobě efektního přehrávání a podávají naprosto uvolněné a přesné výkony. Opravdu, byť je to pouze můj vlastní dojem, málokterému filmu jsem ve znázornění společenských nálad určité etapy novodobé americké historie natolik upřímně důvěřoval....