The Eagle (USA, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
114 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Válečný

Obsah

:
Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský více »« méně

Režie

:
Kevin Macdonald

Scénář

:
Jeremy Brock

Herci

:
Channing Tatum István Göz Bence Gerö Denis O'Hare Paul Ritter ...
Premiéra: 21. 4. 2011
Distributor: HCE

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6117 bodů)

  Devátá legie byla chloubou římské armády. Její oficiální název zněl Legie Nova Hispana a založil ji a vycvičil proslulý římský vojevůdce Pompeius Veliký pro boje v Hispánii (jak ostatně napovídá její latinské jméno). Po něm jí velel i Gaius Julius Caesar a prošla s ním četnými válkami s Galy, které se odehrávaly v různých místech Evropy. Tato elitní legie byla roku 43 n. l. vyslána na dobyvačné tažení do Británie, a to pod vedením císaře Claudia, který zdaleka nebyl jenom kulhavým a koktavým popletou, jak ho známe z televizního seriálu. Právě díky němu a díky Deváté byla Británie úspěšně zdolána a na několik desítek let se tamější galské kmeny musely stáhnout do pozadí.Na začátku 2. stol. n. l. začali opět vystrkovat svoje barbarské drápky, protože jim římská okupace nebyla vůbec po chuti. Devátá legie byla proto znovu povolána do boje a vyrazila k dnešním anglicko-skotským hranicím. Vyrážela zvesela, protože její velitelé byli přesvědčeni, že bouřící se galské kmeny rychle zlikviduje.Jenže... a tady už začíná filmové zpracování příběhu který sice nemá závratný rozpočet ,přesto jeho podání není amatérské ani laciné.Tvůrcům se podařilo odvyprávět zajímavý příběh z časů dávno minulých a nabídli svou verzi událostí.Římský patricius v podání Channinga Tatumea přijíždí do Británie aby se ujal velení pohraniční posádky a odčinil tak zneuctění rodového jména , kdy jeho otec kdysi za záhadných okolností zmizel i s IX. legii. První střet s domorodci je však jeho porážkou a po těžkém zranění je odvezen ke svému strýci.Tam v něm dozrává plán jak očistit nejen své jméno ale i osvětlit řadu divných událostí..Pokud jste milovníky historie pak po tomto titulu určitě sáhněte, velkofilm to není ale nudit se nebudete.

 • 70%
  0
  0
  21. 4. 2011
  Tom Hardy (4255 bodů)

  Nečekaně snesitelný historický flák, kterému by sice slušel vyšší rozpočet, ale jinak celkem válí. Atmosféra pracuje na plné obrátky, herci jsou vybraní více než dobře, tempo se drží od první do poslední minuty (skvělá je především finální "naháněčka" v lesích) a dokonce to nemá ani nejpitomější vývoj děje. Škoda jen nízké krvavosti (PG13 sucks), kterou by měla dohnat DVD verze. Sympatická jednohubka ze starého Říma.

68 64 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 65%
 • Had 70%
 • fido68 75%
 • Nosnica 65%
 • jarv 70%
 • lenka-staudova 65%
 • Pas 85%
 • Tino 80%
 • Shackill 90%
 • squirrelpool 60%
všechna hodnocení (72)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: