Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (USA, originální název)
Austrálie Austrálie
USA USA
90 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný
Motto: I ty se můžeš stát hrdinou...

Obsah

:
Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali více »« méně

Režie

:
Zack Snyder

Scénář

:
John Collee John Orloff Emil Stern

Herci

:
Emily Barclay Abbie Cornish Essie Davis Adrienne DeFaria Joel Edgerton ...
Premiéra: 14. 10. 2010
Distributor: Warner
Jste na stránce filmu Legenda o sovích strážcích. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Legenda o sovích strážcích myslíte! K 24. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Legenda o sovích strážcích


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14836 bodů)

  Nemohu si pomoci, ale udělat ze sov vojáčky a nechat tahle něžná a důstojná zvířata mlátit se hlava nehlava, to mi přišlo hodně přitažené za vlasy. A přitom animace je skutečně nádherná, výprava a hlavně hudba mě úplně pohltila a i přes mírnou absenci humoru jsem se cítil v sovím světě od začátku jako doma. Ale posledních dvacet minut mě dost zklamalo, a byť byly natočeny stejně působivě a efektně jako zbytek filmu, celkový obraz příběhu založeného především na skvěle vymyšlených sovích tradicích a bájích se mi nenávratně narušil. I tak ale palec nahoru, protože od Snydera bych takhle příjemnou a přístupnou podívanou asi nikdy nečekal..

 • 95%
  0
  0
  26. 10. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Myslel jsem že půjde o nudný animák a opak byl pravdou. Příběh je dobře promyšlený a solidní. Animace dokonalá a celkem jde o zábavný a zralejší film.

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2014
  cerfik (7184 bodů)

  Krásná a opravdu povedená animace ptáků a celého filmu je přinejmenším netuctová a vymyká se běžným spotřebním americkým animákům dnešních časů. V příběhu samotném vidím značnou inspiraci Jonathan Livingston Rackem (1973), jehož hloubky a kvalit zdaleka nedosahuje a to vůbec nemluvím o geniální stejnojmenné knižní předloze. Celkově jde rozhodně o dílko, které vyniká svou originalitou a netradičností nad běžnou masovou animovanou produkci a má takový jemný nádech temnosti pohádek bratří Grimmů, které by mohlo být víc, ale to by asi producenti nezkousli.

 • 55%
  0
  0
  6. 10. 2010
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Snyderova těžká prohra. Zatímco ve všech předchozích filmech působil jako sebejistý filmař, tady si evidentně neví rady. Točí film pro děti, animák pro dospělé, nebo epickou fantasy pro všechny? Temné momenty střídá rodinná pohoda, dějově to skáče zbytečně rychle (létat a bojovat se tu každý učí mrknutím oka) a Snyderovy zpomalovačky tentokrát čistě otravují. Výsledkem je stylistický bordel, který má naprosto ohromující animaci (Oscar?), několik silných momentů a náhodné přepínání z módu "adult" do módu "Disney". Pokud existuje nějaká unrated verze, sem s ní! V téhle podobě jde o nepodařený filmařský experiment. Zasloužený propadák.

 • 75%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4479 bodů)

  film pro dětské diváky, na který se mohou občas zadívat i rodiče. Skvělá animace.

 • 65%
  0
  0
  18. 11. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Animák těžící z momentální popularity sov nastartované zřejmě Potterovic Hedvikou. Dvě grupy sov svádějí lítý boj, úplně jsem nepochopila o co - asi o ovládnutí soví rasy, nebo tak něco. A do toho zrada jedné sovy, zašlá sláva jiné sovy, bratrské sváry dvou mladých sov a spousta dalších obvyklých zápletek. Ale moc se mi líbilo, jak byl zanimovaný let sov ve vzduchu, to tedy byla fakt paráda.

 • 65%
  0
  0
  16. 10. 2010
  Petrson (4100 bodů)

  Pokud chcete vysvětlit dětem, jak se rodí nacismus, pokud vaše děti mají rádi "drsné a husté filmy" a pokud jste fanouškem kvalitní animace, pak jděte na film, kde i starší diváci budou s napětím sledovat bojové scény. Určitě je to film pro děti nejméně od osmi, devíti let a výše, nečekejte Nema, nebo Shreka. Slabinou je scénář, ať už to bylo myšleno pro jakoukoliv věkovou skupinu a nesmysly, jako např. myši, které pojídají "zázračné" kameny pro netopýry a puštíky. Alchymista by byl asi potěšen, i když by nevěděl, co se vlastně stalo. No a když je potřeba požár lesa, tak na principu deus ex machina se děj často posune, nejen v tomto případě..

 • 70%
  0
  0
  19. 9. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Typická Synderovka ale přeci jiná.Skvělé akční scény ale pořád pro děti?Tuhle otázku si budete řikat furt ale přeci je film vcelku pěkná podívaná.

 • 80%
  0
  0
  17. 7. 2016
  Alanna (2144 bodů)

  Zack Snyder prostě umí dělat krásné filmy :)

 • 70%
  0
  0
  8. 1. 2018
  minimoj (587 bodů)

  Další z mnoha kreslených filmů, který nemá sice hluboký děj, ale pohladí na duši a umí vykouzlit úsměv i slzičky na tvářích nejmenších diváků. Určitě je možno vidět i opakovaně, protože nejen animace, ale i hudba je velmi zdařená a vtýhne děti do děje, takže máte na 1 apůl hodiny klid a pohodu :)

Hodnocení a recenze Legenda o sovích strážcích

68 61 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 70%
 • naineko 80%
 • Panda123 65%
 • mysir 75%
 • Derivate 0%
 • samuel-strapko 100%
 • Lucy Lu 60%
 • Mrmystery 65%
 • Deacon Frost 80%
 • panzerkillerll 75%
všechna hodnocení (126)