Všichni jsou v pohodě

67%
Všichni jsou v pohodě
Plakát traileru

Frank Goode (Robert De Niro) strávil celý svůj život prací v místní továrně na výrobu drátů a snažil se ze všech sil, aby svou rodinu dokázal co nejlépe uživit. Jako čerstvý důchodce si začíná uvědomovat, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil do této chvíle tolik času, kolik by býval chtěl, a usoudí, že je načase to napravit. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla vždy jeho manželka. Ta ale před časem zemřela a Frank je přesvědčen, že nyní je na něm, aby na jejich děti dohlížel. Rozhodne se celou rozvětvenou rodinu pozvat na víkendové barbeque. Přípravy probíhají bez problémů až do chvíle, kdy, jak už to v moderní společnosti bývá, jsou jedni po druhém nuceni z různých důvodů svou účast odřeknout. Navzdory varování svého lékaře vezme Frank věci do vlastních rukou, sbalí si tašky a vydá se na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí. Frank se vypraví za svým synem „umělcem“ do New Yorku, za svou dcerou do Chicaga, která „je velké zvíře v reklamní společnosti“, za synem Robertem, „dirigentem orchestru“ v Denveru a konečně za Rosie, svou nejmladší dcerou, která je „tanečnice v drahém podniku v Las Vegas“. Zanedlouho je ale Frankovi jasné, že jeho děti nejsou až tak šťastné či úspěšné, jak mu jeho manželka vždy tvrdila. Citlivá dramatická komedie Všichni jsou v pohodě zobrazuje obrázek rodiny, který je v moderním světě velice častý. Rodiče a sourozenci jsou od sebe vzdáleni stovky kilometrů a stres a shon moderního života je vytěžují natolik, že nejsou schopni najít si čas, aby si alespoň zavolali nebo aby se dokonce vydali na návštěvu svého domova.(Oficiální text distributora)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 069 bodů
6
De Niro je ve své roli skvělý, ale opakování svého poselství a pomalý průběh to táhnou dolů. Je to depresivní, bez nadhledu a až moc vážné. Ale ne v tom dobrém slova smyslu. Děj je odhadnutelný a přímočarý a vše je to bez jediného překvapení.
hanys_
hanys_
18 761 bodů
8
Výborné. Tahle jízda De Nirova staříka za svými dětmi (rozesetými po celých státech) mi prostě šíleně sedla. Pár momentů, které z toho zbytečně dělají ještě větší drámo, než kterým ve skutečnosti film je, by se určitě našlo (hlavně bitka v podchodu a srdceryvné setkání v nemocnici), ale to mi kalí radost z filmu minimálně. A už jdu shánět Tornatoreho originál....7.5/10
Sheldon
Sheldon
16 048 bodů
7
Tohle není komedie a možná to není ani tragikomedie. Skvěle obsazený film o sourozencích, kteří nechtějí přiznat svému tátovi, ke kterému vzhlíží, že se jim v životě nedaří tak, jak si představovali a plánovali. Herecky se tomu nedá nic moc vytknout, ale nechápu, proč se z toho pořád dělá řachanda, jako drama je to solidní.

Dodatečné informace

Původní název:
Everybody's Fine (více)
  • USA Všichni jsou v pohodě
  • USA Everybody's Fine
  • USA Están todos bien
  • USA Están todos Bien
  • USA Estão Todos Bem
  • USA Herkesin keyfi yerinde
  • USA Kõigil läheb hästi
  • USA Mindenki megvan
  • USA Sme v pohode
  • USA Wszyscy maja sie dobrze
Premiéra v ČR:
1. 4. 2010
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA, Itálie
Rozpočet:
21 mil. USD
Tržby:
16,44 mil. USD (celosvětově)