Symptom Pandorum

69%

Komentáře a recenze 14

Dle počtu bodů
xxmartinxx
xxmartinxx
22 301 bodů
6
Snaží se to být cool sci-fi a přitom je to jen maskovaná teen vyvražďovačka bez teenagerů. Postavy nejdřív hodinu nesmyslně běhají po vesmírné lodi a nakonec se před nás hodí pár "šokujících" zvratů, které byly ale jasné mnohem dřív, než by si tvůrci přáli. Pandorum je buď nedotažené sci-fi, nebo přetažený horor.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Sci-fi thriller ze staré školy, kterých se už moc netočí. Viděno na nekvalitním monitoru s nevalným ozvučením, čímž jsem si připadal zase jako čerstvě náctiletý, když jsem hltal na videu Vetřelce..8/10
lamps
lamps
15 156 bodů
7.5
Maximálně zábavná scifárna, která si sice s příběhem moc hlavu neláme, ale o to více je úderná a vymakaná ve výsledném efektu. Určitě je třeba ocenit snahu navázat na některé slavné předchůdce- samozřejmě na Vetřelce, na kterého si každý při bloumání opuštěnými chodbami vzpomene asi nejříve, ale také třeba na nedoceněný Horizont události, pro něhož mám já osobně velkou slabost. Děj je hodně přímočarý, žádné vysvětlování, prostě se jde hned do toho a je na divákovi, aby si všechno srovnal až v přestávkách mezi jednotlivými akčními scénami, kterými nás Alvart zásobuje měrou skutečně vrchovanou. Nevadil mi ani ten všemi kritizovaný střih, ani černočerná tma, v níž se většina snímku odehrávala. Prostě jsem si jen užíval po dlouhé době zase jeden povedený sci-fi výplach, užíval jsem si jeho vydařenou atmosféru, pěknou hlavní hrdinku a také děsivé záporáky, s nimiž bych se asi do křížku dostat nechtěl. Velká škoda jen té poslední dvacetiminutovky.. Já jsem od rozuzlení opravdu nečekal žádný zázrak, ale už mě vážně štve, jak všechny tyhle filmy končí úplně stejně.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
6.5
Trochu zvláštní, splácaný děj s povedenými mutanty, kolikrát nepřehlední v divokých scénkách. Film je temný a celkem napínavý. Jak už jsem nazval, zvláštní.
Milandob
Milandob
8 900 bodů
4
ked film kopiruje ALIENa tak sa to este da vydrzat, ale akcne sceny su tak otrasne ze zabijaju vsetko napatie ktore sa dovtedy reziserovy podarilo, i za pomoci solidneho Fostera a Quaida, budovat...
p.a.douch
p.a.douch
8 400 bodů
8
Cha, pohodovka! Přistupoval jsem k tomuhle filmu s despektem, ale ejhle bylo to dobrý. Foster byl v pohodě a podal pěknej výkon. Quaid je zkrátka starej rutinér a hraje dobře skoro vždycky. Antje Traue byla taky bez poblémů a Cung Le je jihovietnamskej démon a bojovat doopravdy umí. Hudba v pohodě, atmosféra správně temná. Já byl zkrátka spokojenej. Jen houšť a větší kapky.
cerfik
cerfik
7 890 bodů
4
Takhle to skončí, když se hraje jen na efekty a maximálně se využijí zaběhaná klišé strachu. Jedna velká slátaná paranoia a pan režisér musí být minimálně latentní psychopat. Kolik tahle depresivní sračka s naprosto pitomým happyendem musela stát ani nechci vědět. Krásná ukázka vítězství formy nad obsahem. Tenhle způsob myšlení vede přesně tam, kam se jako lidstvo dnes řítíme - do ...
jay.lee
jay.lee
7 487 bodů
10
Strach, dobro, zoufalství, paranoia, zlo, beznaděj...PANDORUM!
kOCOUR
kOCOUR
7 093 bodů
4
Chudák Ben Foster vůbec nepochopil, v čem hraje, a proto hraje dobře a svědomitě. Z Pandora je cítit obyčejný bakelitový Anderson s nulovým smyslem pro dobře znějící dialog, "šokující" mytologií, plošnými WTF charaktery (vietnamský predátor a roštěnka s otřesným dialektem v obepnutém tílku, pomoc) a spoustou přestylizovaných lidí nacpaných v kostýmech tak, že se při boji nemohou ani přirozeně hýbat (o špatných úhlech kamery a rychlých střizích - o těch zejména - nemluvě). V dnešní době k uzívání. Úvodní dvacetiminutovka (do prvního setkání) je přitom TAK super.
Cortesz
Cortesz
6 542 bodů
8
Je sice pravda, že mám radši sci-fi, které jsou velkolepé a smrdí z nich vysoký rozpočet, ale když se umí natočit dobré sci-fi za pár drobných, tak to dokáži ocenit. Tak je tomu i v tomto případě. Z tohoto snímku je cítit jak hodně nízký rozpočet, tak i vykrádání podobně ladících filmů, ale já se skvěle bavil. Sice po příběhové stránce kapku zmatené, ale má to zajímavou myšlenku kamera je taktéž místy hodně zmatená, především v akčních scénách, ale má to skvěle temnou atmosféru a nádech hororu. Já byl potěšen, sice nic moc herecké obsazení, ale to je zanedbatelné. Na čistých 5 * to rozhodně není, ale 4 * si to rozhodně zaslouží.