Marian

64%
Marian
Plakát traileru

Společnost mu dala to nejnutnější: jídlo, postel, střechu nad hlavou a základní hygienické návyky. Marian však potřebuje lásku, cit a porozumění. Klopýtá cestou svého života, uprostřed nepřátelského a lhostejného světa. Zoufale se brání, hledá a padá stále níž a níž, kdy už pak samotný život neznamená všechno...
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
8.5
Oslnivý debut Petra Václava, který jsme jeli navštívit s naší skautskou družinou do kina Na Perštýně, které už neexistuje. Film popisuje příběh mladého romského kluka z dětského domova až po jeho uklouznutí. Je to film dost krutý, bezvýchodný a velice pravdivý. Z nějakého záhadného důvodu to není klasika, ačkoli by být měla.
PeterFRiusJilek
PeterFRiusJilek
2 462 bodů
6
Film pendluje medzi umeleckou náročnosťou a amaterizmom. Na jednej strane sa mu podarilo relatívne autenticky vykresliť nemožnosť sociálne deklasovaného človeka začleniť sa do normálneho života. Ale zopár scén, najmä lyrických, vrátane niektorých hereckých výkonov parciálne rozrušujú technickú kvalitu. Bez ohľadu na to, Marian je zaujímavý projekt s citeľnou hodnotou.

Dodatečné informace

Původní název:
Marian (více)
  • Česká republika Marian
Premiéra v ČR:
14. 11. 1996
Země původu:
Česká republika, Francie