Tatiana Vilhelmová: Po čtrnácti dnech natáčení jsem necítila svaly na rukách a na nohou

Tatiana Vilhelmová: Po čtrnácti dnech natáčení jsem necítila svaly na rukách a na nohou
Tátova volha | CinemArt
Co vás napadlo jako první, když jste dočetla scénář?
Že je skvělý a že je v něm co hrát. 
Bylo příjemné být dcerou paní Balzerové?
Bylo. Protože není lepšího parťáka, než je Eliška!
Jaký má vlastně vaše postava vztah k matce?
Pokorný a chápající. Mohla bych se od ní učit 
Eliška Balzerová, Tatiana Dyková
Tátova volha | CinemArt
Příběhy, jako je Tátova volha, mohou snadno sklouznout k příliš vypjatým emocím nebo plačtivosti. Nebála jste se toho? 
Bála, a tak jsem se odevzdala režisérovi. Jestli jsem tedy někde ujela, je to jeho vina!
Část filmu strávíte za volantem staré volhy Carevny. Jak se vám řídila?
Po čtrnácti dnech, kdy jsem necítila svaly na rukách a na nohou, už dobře. Madam totiž nemá žádný posilovač volantu ani pedálů a je vůbec trochu tužší.
Co pro vás bylo na natáčení nejobtížnější nebo naopak nejzajímavější? 
Celé natáčení bylo zajímavé od začátku do konce. Věnovali jsme se mu 24 hodin denně. Bylo velmi náročné, ale naplňovalo mě až po okraj. 
Jaká byla vaše spolupráce s Jiřím Vejdělkem
Hodinářská! Jirka je velmi precizní a náročný. Jednou jsem se už chtěla rozeběhnout a kopnout ho do zadku! Ovšem obdiv a láska k jeho tvořivosti mě zastavily. 
Eliška Balzerová, Tatiana Dyková
Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová ve filmu Tátova volha (2018) | CinemArt
Kdybyste měla pozvat diváky, na co byste je nalákala? 
Na svoje prsa! A na prsa Elišky. A taky na prsa Vilmy Cibulkové, Evy Holubové a Emílie Vášáryové. Taky na obrovský prsa Jany Plodkové a paní Maciuchové. Bude to opravdu podívaná, přijďte. Někde jsem totiž četla, že když se ve článku objeví slovo prsa, čtenář hned zpozorní a článek si přečte. Třeba to platí i na filmového diváka.