19.5.2014, 18:00

Tržby v českých kinech: Ještěr si vyšlápl na modrého papouška a stoletého staříka

Tržby v českých kinech: Ještěr si vyšlápl na modrého papouška a stoletého staříka 19 obrázků v galerii
Nástup Godzilly (2014) ovládl podle očekávání žebříček víkendových tržeb. 60 letý ještěr přitáhl pozornost téměř 50 tisíc diváků. Druhé skončilo animované Rio 2 (2014) a na třetím místě se poněkud překvapivě ocitla severská dobrodružná komedie Stoletý staří, který vylezl z okna a zmizel (2013).

Béčkový premiérový blockbuster Godzilla letos trhl druhá nejlepší startovní čísla v USA. V České republice, kterou by přešel na tři čtyři kroky, patří ještěrovi prvenství. Víc než biologové si film užijí atomoví fyzici a příznivci atmosferických apokalyptických filmů. Nechybí scenáristická naivita, Godzilla zachraňuje lidstvo před obludami, co se živí atomovými pumami. Chce to asi odvahu zajít do kina. A odvážných se našlo hned 46.840 diváků. V pokladnách kin nechali 7.2 milionu korun. Venku pršelo a tak se šlo na Godzillu...

...a na modrého drobečka z filmu Rio 2. Ten za šest víkendů od nasazení zhlédlo přes 200 tisíc diváků. Jde o nejúspěšnější snímek, který figuruje v aktuálním žebříčků Top20. Za tento víkend na rodinný animák přišlo 18.102 diváků, v pokladnách nechali 2.4 miliony korun.

Poměrně velké překvapení se usídlilo na třetím místě. Švédský snímek Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel vypráví příběh Allana Karlssona, který odmítá dožít v domově důchodců. A tak se vydává na bláznivou cestu, při níž ho pronásledují gangsteři a vzpomínky na jeho vlastní, taktéž poněkud bizarní, minulost. Film ani zdaleka nedosahuje kvalit Forresta Gumpa (1994), ale v mnohém jej připomíná. Neměl téměř žádnou reklamu, ale přesto dosáhl na bronz. O premiérovém víkendu na něj přišlo 10.849 diváků, kteří v pokladnách nechali 1.4 milionu korun. Na české poměry skvělý výsledek.

Ze třetího na čtvrté místo klesla komedie Jedna za všechny (2014) s Cameron Diaz v hlavní roli. Tahle holka s komiksovým úsměvem už tolik neláká. O třetím víkendu na film přišlo necelých 7 tisíc diváků. Tržby nedosáhly hranice jednoho milionu korun.

Z desátého místa na páté se vyšvihli dinousauři z animáku Hurá do pravěku! (2012). Pohříchu špatně zpracovaný film těží z tématu, na které děti slyší. A rodiče jsou často bezmocní. O tomto víkendu se na film vypravilo 8.108 diváků, v pokladnách nechali 903 tisíc korun.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články