Téma

17.8.2017 /09:07/

Neuvěřitelné filmové detaily, kterých jste si nevšimli

Můžete být sebepozornější a přesto to nutně neznamená, že odhalíte veškeré perličky, které si pro Vás filmaři připravili. Co ukrývá Klub rváčů a jaký význam má ve Skryté identitě písmeno X? Nejen to se dočtete v našem článku.

1. V každé scéně Klubu rváčů je kelímek od kafe

Klub rváčů přišel do kin v době, kdy se začalo kritizovat přebytečné násilí ve filmech. A to nebylo to jediné, čím Fincherovi rváči svým způsobem opovrhovali. Hlavní pointou filmu bylo kritizování masové konzumace veškerých druhů mainstreamových produktů a to od jídla až po Gucci spodky. I proto se asi David Fincher rozhodl do každé scény svého snímku schovat jeden ze světoznámých Starbucks kelímků od kávy. Je opravdu v každé, jen musíte dobře hledat, některé jsou velmi dobře schované. Držím palce.

2. Logo DHARMA se objeví na začátku Monstra

Jsou tři druhy fanoušků seriálu Ztraceni. Ti, kteří jej drží v srdci skoro jako náboženství, druhá skupina, kterou postupně seriál otrávil a pak diváci, kteří viděli první sérii a přestože je nadchla, přestali poté show sledovat. 

Tak nebo tak, většina z nich si pamatuje značku DHARMA. A vzhledem k tomu, že tvůrce Ztracených J.J. Abrams je částečně zodpovědný i za Monstrum, tak se rozhodl nám svoji show připomenout i tady.

3.  Buzze Rakeťáka si můžete všimnout i ve snímku Hledá se Nemo

Studia Disney a Pixar mají jedny z nejlepších Easter Eggů. K tomuto názoru přispívá i fakt, že si dala tu práci, aby několikrát naanimovala nepovedené scény a uvedla je v konečných titulcích (kupříkladu v Příšerkách s.r.o.). 

Ale abychom se dostali k pointě. V zubařské ordinaci, v jejímž akvárku je Nemo nějakou dobu uvězněn, je i několik pohozených hraček. No a mezi nimi lze zahlédnout i vesmírného veterána Buzze Rakeťáka z Toy Story

4. Mila Kunis drží ceduli se jménem O. Penderghast

Tady je to se skrytou perličkou trochu složitější. Ve filmu Kamarád taky rád vyzvedává Mila Kunis Justina Timberlakea na letišti. A jelikož je nepřipravená, tak ukradne ceduli neznámému kolemjdoucímu. Ta má na sobě napsáno O. Penderghast. Neusínejte, pointa už přichází. 

Film režíroval Will Gluck, který má na svědomí i další příjemnou komedii Panna nebo Orel, kde zazářila Emma Stone jako Olívie Ponderghastová. No dobře, možná to není tak úžasné, ale určitě jste si toho nevšimli!

5. Hanovo celé jméno je odhaleno v Rychle a Zběsile 5

A nevím, jestli se za něj má stydět, nebo děkovat Bohu. Han “Seoul-Oh”? Han Solo? No dobře, ze začátku jsem se smál, ale teď si říkám, že možná není k zahození jmenovat se skoro stejně jako největší frajer v celé Galaxii. 

6. Před úmrtími ve Skryté identitě se v záběrech ukáže velké X

Pamatujete na původní Zjizvenou tvář, kdy režisér Howard Hawks do nespočtu záběrů naházel Xka, aby naznačil, že postava brzy umře? Je vidět, že Martin Scorsese se nechal inspirovat a ve Skryté identitě použil tu samou vychytávku. Ta Xka, která vidíte na obrázku, nejsou ta jediná ve filmu. Je jich tam mnohem více, tak se na ně při příštím sledování filmu můžete zaměřit.

7. Tony Stark po snězení cheeseburgeru změní svůj život stejně tak jako Robert Downey Jr.

Tohle je opravdu hluboko zasazený Easter Egg, který neznalce historie života Roberta Downey Jr. dost možná i šokuje. Robert byl totiž svého času pořádně problémové dítě Hollywoodu, kriminálník (takže i když by podle mě dostal 100% hlasů, nikdy nemůže být prezidentem) a drogově závislý. 

O své minulosti a tom, proč se ji rozhodl změnit, mluví otevřeně a pořád stejně. Podle jeho slov za nápravu může Burger King. Když si objednal burger a zjistil, že mu chutná jako písek, tak si uvědomil, že musí na odvykačku. A i Tony Stark si v Iron Manovi po snězení cheeseburgeru uvědomí, že se nemusí skrývat a představí se světu jako Iron Man.

Tak tady to máte. Několik maličkostí, které k životu určitě nepotřebujete vědět, ale rozhodně s nimi můžete zamachrovat před kamarády :). 

-
-
Jan Suchan
Autor:
Jan Suchan

Související články:

Když nám Hollywood lže aneb Herečky, které své tělo nechaly ve žhavých scénách zastoupit

Když není "kaskadérka" nastupuje CGI, které v dnešním světě filmu hraje obrovskou roli. Jak jinak bychom mohli vidět na našich obrazovkách draky či 80leté...

Sedm skvělých hereckých momentů Samuela L. Jacksona

Samuel Leroy Jackson je z jedním z nejváženějších a nejoblíbenějších herců současnosti. Objevil se ve více jak 130 filmech a během své kariéry si zahrál...

Herci, kteří někoho zabili ve skutečném životě

Ve filmech je to rutina. Asi každý herec na plátně někoho "sundal". V showbyznysu je každopádně hned několik černých ovcí, které vzaly život i ve skutečnosti.

Jméno David Fincher vám možná nic neříká. Jeho filmy ale určitě znáte

Možná tohle jméno některým z vás moc neříká, ale co takový Klub rváčů? Nebo Sedm, Zmizelá, Sociální síť, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Hra, Zodiac?...

7 superhrdinů, které DC použije, aby porazilo Marvel

Marvel je v současné době o několik kroků před DC a rozhodně se svého předstihu vzdát nehodlá. DC ale tasí zuby a začíná plánovat do budoucna (prozatím...

10 hollywoodských celebrit, které ztratily na své popularitě

Není žádným tajemstvím, že úspěch je záležitost vrtkavá a kdo je jeden rok v kurzu, může velmi rychle skončit v propadlišti dějin. O tom by mohla vyprávět...

7 nových seriálů, na které se těší snad každý (+ recenze pilotů)

Jestli jsem na něco za svých pár let "profesionálního diváka" přišel, pak je to to, že i když máte sebevíce věcí na seznamu "filmů a seriálů, které chci...

Ankety

Která herečka je lepší jako Lara Croft?
 • Angelina Jolie
 • Alicia Vikander
více k tématu:
Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?
Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: