16.9.2017, 12:12

Proč si hvězdy mění jména? Budete překvapeni, jaké příběhy se za nimi skrývají...

Část první. Všichni si asi v životě prošli obdobím, kdy se jim jejich jméno zdálo ošklivé a přáli si ho změnit. Na druhou stranu však musíme občas poděkovat našim předkům, rodičům a zákonům, že se při hledání jmen soustředí čistě na náš kalendář a díky tomu máme smysluplná a krásná jména a můžeme slavit svátek.

Ve většině zemí tomu totiž tak není a rodiče si mohou jména pro své děti vymýšlet dle libosti. A jak je tomu v poslední době zvykem i u nás - a abych citovala Tila Schweigera - Děti herců a hereček nemohou mít běžná obyčejná jména... (viz.snímek Zajíček bez oušek) :-) Než se mnozí herci stali slavnými, vybírali jim jména jejich rodiče. A ne vždy úplně ideální. Přinášíme vám seznam několika hvězd, které se rozhodly si jméno změnit a proč.

Nicolas Cage

Skutečné jméno: Nicolas Kim Coppola

Proč si změnil jméno: Tak tady je zrovna důvod překvapivě nesobecký. Nicolas nechtěl těžit ze slavného jména svého strýce Francise. Jméno Cage si vybral podle komiksového hrdiny Lukea Cage z rodiny Marvelu.

Michael Caine

Skutečné jméno: Maurice Joseph Micklewhite

Proč si změnil jméno: Publikum se jeho jménu v titulcích smálo. Původně se rozhodl pro pseudonym Michael Scott, tak už se ovšem jeden herec jmenoval. Michael si nakonec vybral příjmení Caine podle snímku Humphreyho Bogarta Vzpoura na lodi Caine.

Woody Allen

Skutečné jméno: Allan Stewart Konigsberg

Proč si změnil jméno: V 50. letech si židovští umělci poangličťovali jména z důvodu snadnější výslovnosti, lepší zvučnosti a potlačení fanatismu. O tom jak vzniklo jméno Woody, existuje několik teorií - Allen říká, že je to podle dřevěné pálky, s níž si jako dítě hrál. Ovšem jeden z jeho přátel tvrdí, že si vzal jméno po psovi patřícímu jeho neopětované lásce Nancy Kreissmanové.

Ashley Judd

Skutečné jméno: Ashley Tyler Ciminella

Proč si změnila jméno: Ashleyini rodiče se rozvedli, když jí byly 4 roky a ona se rozhodla, že si vezme matčino příjmení za svobodna.

Cary Grant

Skutečné jméno: Archibald Leach

Proč si změnil jméno: Na začátku své kariéry Grant své civilní jméno skutečně používal, ale studio Paramount ho odmítlo akceptovat při podpisu vzájemné smlouvy. Grant si změnil jméno na Cary Lockwood podle filmové postavy ze snímku The Last Flight, ale to v Paramoutu nakonec odmítli také. Příjmení Grant si nakonec herec vybral ze seznamu, který mu studio dalo a důvodem prý bylo to, že iniciály GC fungovaly u Garyho Coopera.

Olivia Wilde

Skutečné jméno: Olivia Jane Cockburn

Proč si změnila jméno: Olivia sama udává, že Wilde začala používat už na škole jako poctu všem spisovatelům v její rodině, kteří si pro své kariéry vytvořili umělecká jména (Oliviin dědeček je známý pod jménem James Helvick). Jméno si samozřejmě "vypůjčila" od Oscara Wildea.

Alan Alda

Skutečné jméno: Alphonso Joseph D’Abruzzo

Proč si změnil jméno: Jde o rodinnou tradici. Prvním Aldou byl Alanův otec - herec a zpěvák Robert Alda (civilním jménem Alphonso Giuseppi Giovanni Roberto D’Abruzzo) a původem jsou první písmena prvního jména a příjmení.

Charles Bronson

Skutečné jméno: Charles Dennis Buchinsky

Proč si změnil jméno: Myslel si, že Buchinsky zní moc rusky (což je rozhodně správná myšlenka). Tak si zvolil Bronson, podle ulice Bronson Avenue v Hollywoodu - místa vstupní brány do studií Paramount.

Eric Bana

Skutečné jméno: Eric Banadinovich

Proč si změnil jméno: Tak zde je to skutečně filosofický problém - Bana je prostě kratší. :-)

Whoopi Goldberg

Skutečné jméno: Caryn Elaine Johnson

Proč si změnila jméno: Jméno Whoopi pramení z hereččiných začátků a jejích nabubřelých šaškáren v šatně, její kolegové ji tehdy překřtili na Whoopi Cushion. Ale příjmení Cushion se jí zdálo příliš hloupé a vyměnila ho za Goldberg. Jedno z mnoha vysvětlení je tvrzení samotné Whoopi, která tvrdí, že se příjmení Goldberg vyskytuje v její rodině. Koluje ale také historka, že si její matka myslela, že Whoopi židovské příjmení dostane v showbyznysu dál.

Jackie Chan

Skutečné jméno: Chan Kong-sang

Proč si změnil jméno: Ve dvaceti letech pracoval Chan na stavbě v Austrálii a většinu času trávil s kolegou zvaným Jack. Netrvalo dlouho a vysloužil si přezdívku Little Jack (malý Jack), později Jackie a na tom už to zůstalo.

Tony Curtis

Skutečné jméno: Bernard Schwartz

Proč si změnil jméno: Curtis sloužil během II. světové války v námořnictvu - na ponorce a během 30. a 40. let svým německým příjmením a přízvukem opovrhoval, takže jakmile podepsal smouvu se studiem Universal, okamžitě si jméno změnil. Křestní jméno Anthony si vybral podle knihy Anthony Adverse a příjmení Curtis je poangličtěnou verzí matčina příjmení Kurtz.

Další jména odhalíme příští sobotu v druhé časti.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Filmoví drsňáci ve skutečnosti? Golfista, geek, skokan do vody a soudní malíř!

Na filmovém plátně chytají kulky do zubů, klády stromů nosí na ramenou, pod vodou vydrží deset minut a šití tržných ran zvládají i se zavřenýma očima! Jsou...

Mysleli jste, že jste je ve filmech viděli nahé. Myslete znovu!

Když není "kaskadérka" nastupuje CGI, které v dnešním světě filmu hraje obrovskou roli. Jak jinak bychom mohli vidět na našich obrazovkách draky či 80leté...

Lhali, aby získali roli. A některým se to pěkně vymstilo...

Někdy prostě talent nestačí a potřebujete si životopis něčím opepřit, aby si vás na castingu opravdu všimli. A i když to rozhodně není zrovna ta...

Nejděsivější "scénář" - herci, kteří někoho zabili ve skutečném životě

Ve filmech je to rutina. Asi každý herec na plátně někoho "sundal". V showbyznysu je každopádně hned několik černých ovcí, které vzaly život i ve skutečnosti.

Alternativní konce, které mohly radikálně změnit celý film

Nejednou se stane, že tvůrci váhají, jakým způsobem film zakončit. Někdy bojuje scenárista s režisérem, jindy zasáhne studio na základě špatných projekcí...

Herci, kteří překvapivě odmítli slavné role

Někdy se prostě do vám nabízené role nevcítíte a radši ji odmítnete, nežli byste ji s odporem hráli. Jindy se vám třeba nelíbí výše slíbené výplaty. Nebo...

Proč si hvězdy mění jména? Kdo chtěl jméno Cujo, po vzteklém psovi? Další příběhy za slavnými jmény ...

Druhá část - Po první dávce hereckých pseudonymů vám nyní přináše další velmi zajímavý seznam hvězd, které daly přednost vymyšleným jménům před těmi...

Recenze: Kouzlo měsíčního svitu - další povedená allenovka

Rok 1928, Evropa. Colin Firth je slavný kouzelník. Přesněji řečeno jevištní eskamotér, který předvádí triky, ale nevěří v jakékoliv nadpřirozeno a s...

Nejvíc sexy herec roku 2013? Ztvárnil roli, která titulu odpovídá. Je to Superman!

Tak se nám na konci roku objevují tradiční žebříčky nejlepších a nejhorších filmů, rekapituluje se, bilancuje, oře, seje a sklízí a samozřejmě, aby se...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: