16.1.2023, 19:30

Top kina ČR: Druhý Avatar má na kontě milion platících. Brzy předběhne Titanic

Top kina ČR: Druhý Avatar má na kontě milion platících. Brzy předběhne Titanic 6 obrázků v galerii
Avatar: The Way of Water | Foto: 20th Century Studios
Avatar: The Way of Water dál dominuje žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin, který pravidelně zveřejňuje Unie filmových distributorů. Druhý Avatar nemá v rámci novinek konkurenci a dál stoupá na historickém žebříčku nejnavštěvovanějších porevolučních titulů tuzemských kin.

5. OPERACE FORTUNE: RUSE DE GUERRE (USA, Čína)

tržby milion 53 tisíce Kč / návštěvnost 5310 diváků / 88 kin

Páté místo víkendových statistik patří novince Guye Ritchieho. Špionážní kriminálka Operace Fortune staví do hlavní role Jasona Stathama, jednoho z parádních záporáků si střihl Hugh Grant. U publika však snímek s hereckými hvězdami nezabodoval, za dva víkendy od premiéry má na kontě necelých 16 tisíc platících a 3 miliony korun v rámci tržeb.


4. M3GAN (USA)

tržby 2 miliony 926 tisíc Kč / návštěvnost 16 049 diváků / 156 kin

Hororová panenka M3GAN tvůrce vyšla na 12 milionů dolarů a celosvětově utržila 93. Filmy strašidelného žánru se pravidelně vysoko umisťují i v českých kinech, tudíž byla premiéra nového snímku úspěšného producenta Jamese Wana (série Saw) očekávaná s příslibem solidních statistik. Výsledek zaostal za očekáváním, M3GAN se umístila až čtvrtá, když před sebe pustila dva rodinné animáky a druhý Avatar.


3. ÚŽASNÝ MAURIC (Velká Británie, Německo)

tržby 3 miliony 98 tisíc Kč / návštěvnost 19 650 diváků / 163 kina

Rodinná fantasy komedie inspirovaná tvorbou Terryho Pratchetta se po premiérovém víkendu zařadila na třetí místo. Kocour Mauric je nehledě na to, zda Pratchettovu tvorbu znáte, sympaťák a pozornost dětí si získá. Není sice takovou značkou jako třetí Kocour v botách, ale nějaký ten týden se v tuzemských kinech na nejvyšších příčkách pohybovat nejspíš bude.


2. KOCOUR V BOTÁCH: POSLEDNÍ PŘÁNÍ (USA)

tržby 6 milionů 201 tisíc Kč / návštěvnost 35 711 diváků / 106 kin

Značky táhnou. Nejnovější Kocour v botách se u nás promítá necelý měsíc a už má na kontě téměř 170 tisíc platících, kteří za vstupenky utratili 28 milionů korun. Pro srovnání, tuzemskou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase 2 vidělo za devět víkendů necelých 160 tisíc lidí. Kocour v botách: Poslední přání do kin vstoupil dlouhých jedenáct let po předchozím animovaném celovečeráku, který má na kontě přes 290 tisíc platících. Novinka svého předchůzce nedožene, ale v současné situaci, kdy to většina snímků má v kinech pořádně těžké, jde i tak o úspěch.


1. AVATAR: THE WAY OF WATER (USA)

tržby 20 milionů 894 tisíce Kč / návštěvnost 100 399 diváků / 150 kin

Pátý víkend dominuje českým a pochopitelně též světovým kinům druhý Avatar Jamese Camerona. U nás má aktuálně na kontě milion 82 tisíce platících a v historické tabulce nejnavštěvovanějších filmů v porevolučních kinech mu patří třinácté místo za Titanicem, na který přišel milion 125 tisíc diváků a divaček.

Je pouze otázkou času, kdy Way of Water předstihne 25 let starý film stejného režiséra. Do první desítky historické návštěvnosti českých kin se druhý Avatar jistě podívá, neboť nebude mít v nejbližších týdnech žádnou výraznější konkurenci. Otázkou je jen to, kolik skalpů film ukořistí. Na seznamu je Jurský park, Tmavomodrý svět nebo Ženy v pokušení, Vratné lahve či Anděl páně 2.

zdroje: Unie filmových distributorů, Kinomaniak, Box Office Mojo


Kinolog: Šílený sektář zabil 900 lidí, Čech o tom natočil film. Lepší než udělá DiCaprio

O sektě Chrám lidu, již vedl reverend Jim Jones, vzniklo již mnoho dokumentárních i hraných filmů a seriálů. V roce 1978 spáchalo přes 900 jejích členů hromadnou sebevraždu, když vypili jed. Český snímek režiséra Jana Bušty se pokouší uchopit tragédii jinak než všechna ostatní díla.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články