Hrál v Riverdale, Lovcích duchů a vysnil si úspěšnou kariéru. Nakonec zavraždil svou matku a hodlal zabít kanadského premiéra

Hrál v Riverdale, Lovcích duchů a vysnil si úspěšnou kariéru. Nakonec zavraždil svou matku a hodlal zabít kanadského premiéra 3 obrázky v galerii
Ryan Grantham v Riverdale | Foto: The CW
Jeden by myslel, že takový absurdní příběh musel vymyslet hollywoodský scenárista. Život herce Ryana Granthama (Riverdale, Lovci duchů, Jumper, Deník malého poseroutky) je současně šokující, temný a především těžko uvěřitelný. Nejenže se teprve čtyřiadvacetiletý herec nedávno přiznal k vraždě své matky Barbary Anne Waite, ale u soudu navíc vyšlo najevo, že tento hrůzný čin byl původně pouhým prvním krokem v plánovaném vražedném řádění.

Situace se stále vyvíjí, v tuhle chvíle ale víme s jistotou následující: herec Ryan Grantham se dostavil k soudu a přiznal se k vraždě druhého stupně své matky. Následně byly odhaleny důkazy o jeho dalších temných plánech. Podle zdrojů časopisu People k nim patří i výňatky z jeho deníku, které odhalily plán na zabití kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Ryan Grantham v roce 2013 na udílení cen UBCP/ACTRA Awards ve Vancouveru, Kanadě | Foto: Andrew Chin/Getty Images

Grantham u soudu popsal, jak svou matku zavraždil. Přišel k ní zezadu a střelil ji ve chvíli, kdy hrála na klavír. Mělo jít o pouhý začátek. Policejním psychologům totiž Grantham řekl, že svou matku zabil především proto, aby se nedožila všeho, co mělo následovat. Jeho další obětí měl být zmíněný Trudeau. Podle vyšetřovatelů si Grantham den po vraždě matky sbalil auto se třemi zbraněmi, střelivem, dvanácti Molotovovými koktejly a kempingovými potřebami a vydal se do sídla premiéra. Po zhruba 200 kilometrech, kdy zvažoval, že by zaútočil i na jiné cíle –⁠ chtěl mimo jiné vystřílet svou školu –⁠ si vše naštěstí rozmyslel a sám se udal na policii.

Proč chtěl Grantham zabít právě Trudeaua, není v tuhle chvíli jasné. Herec to nevysvětlil, nicméně podle policie měl velmi dobře připravený plán. Politik ani jeho tým na tuto zprávu zatím nijak nereagovali.

Ryan Grantham v Lovcích duchů | Foto: The CW

Grantham, který začal profesionálně hrát v devíti letech, podle soudu bojoval s úzkostí, sebepohrdáním a klinickou depresí. Kariéra se nevyvíjela podle jeho představ a během měsíců, které předcházely vraždě matky, několikrát uvedl, že chce spáchat sebevraždu nebo někomu ublížit. „Své jednání nedokážu vysvětlit ani ospravedlnit. Nemám žádnou omluvu. Bolí mě pomyšlení na to, jak jsem promarnil svůj život,“ řekl Grantham.

V Kanadě je za vraždu druhého stupně automaticky vyměřený doživotní trest. Obhajoba chce pro Granthama získat dvanáct let, obžaloba trvá minimálně na osmnácti.

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články