Keanu Reeves stále dokazuje, že je v první řadě fajn člověkem. Před dvaceti lety vzal skupinku dětí na večeři s Morfeem z Matrixu.

Keanu Reeves stále dokazuje, že je v první řadě fajn člověkem. Před dvaceti lety vzal skupinku dětí na večeři s Morfeem z Matrixu. 2 obrázky v galerii
Keanu Reeves | Foto: Lionsgate Premiere
V osobním životě neměl zrovna na růžích ustláno, musel se vyrovnat s řadou tragédií jako byla smrt vytoužené dcerky, její matky či leukémie milované sestry. Možná proto Keanu Reeves ví, že život je o něčem jiném než o penězích a slávě.

Dost často bývá spatřen v ulicích města bez bodyguardů, jezdí metrem, klidně si řekne o nižší honorář, pokud to znamená, že se k filmu bude moci přidat nový talentovaný kolega, a po zkušenostech se svou sestrou stále podporuje boj proti leukémii velkými finančními dary.

Nedávno si na něj vzpomněla herecká kolegyně Octavia Spencer, která se se světem podělila o svůj zážitek, jak jí Keanu kdysi pomohl roztlačit auto. Nyní tu máme další pozitivním vzpomínku, o kterou se podělil Michael B. Jordan.

Tvrdá hra (Michael B. Jordan vykukuje zpoza Keanu Reevese) | Foto: Paramount Pictures

Stalo se tak během natáčení snímku Tvrdá hra (2001) v režii Briana Robbinse. Keanu Reeves v něm hrál Conora O'Neilla, problémového a zadluženého muže, který dostane šanci si své dluhy odpracovat jako trenér dětského baseballového týmu. Michael B. Jordan ztvárnil jednoho z jeho svěřenců Jamala a nyní si na to vzpomněl. Když se o roli v Tvrdé hře ucházel, bylo mu třináct let a Keanu Reeves byl po premiéře Matrixu hvězda.

"Matrix byl hit," uvedl v rozhovoru pro The Hollywood Reporter režisér Robbins. "Děti kolem Keanua stále blbly a předváděly scény z filmu, uhýbaly zpomaleným kulkám a podobně. Byly z Keanua v transu a není se co divit, ty děti v životě film netočily."

"Během natáčení vzal Keanu všechny herce na večeři," pokračoval ve vzpomínkách Jordan. "Měli jsme tam možnost poznat i Laurence Fishburnea, který také přišel. Do dneška si pamatuju, jak jsem byl ohromený a říkal si, že to je asi to, co filmové hvězdy dělají - berou své kolegy na večeři s dalšími velkými herci. Tak moc je oba respektuju, byl to naprosto jedinečný zážitek s mými dvěma hrdiny."

Inu, pokud se setkáte s Keanu Reevesem, máte o zážitek postaráno. A je jedno, jestli jste jeho herecký kolega, ke kterým se na place chová s velkým respektem (zvláště k ženám), nebo zda jste jen někdo, kdo na ulici potřebuje pomoct. Keanu Reeves je jasným důkazem toho, že slušní lidé stále ještě nevymřeli a že se dají najít i mezi bohatými.

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články