The Eternals: Inspirací pro nadcházející marvelovku byl oscarový film s Leonardem DiCapriem

The Eternals: Inspirací pro nadcházející marvelovku byl oscarový film s Leonardem DiCapriem 3 obrázky v galerii
Revenant (2015) | Foto: 20th Century Fox
Kdo by si jen pomyslel, že si marvelovka bude brát inspiraci z mrazivého thrillerového dramatu, odehrávajícího se na začátku 19. století v nehostinné Dakotě. Režisérka Chloé Zhao však opravdu potvrdila, že The Eternals z oscarového filmu Revenant částečně čerpal.

The Eternals (2021) bude dalším přírůstkem do rodiny marvelovských filmů, který si vzala pod režisérský palec Chloé Zhao. Když však přijde řeč na filmy, kterými se ona marvelovka inspirovala, asi jen málokoho napadne zrovna Iñárritův Revenant (2015). Režisérka však potvrdila, že právě tento snímek byl inspirací pro mnohé akční pasáže. V rozhovoru pro The Playlist režisérka vyjevila svou nesmírnou adoraci filmu, přičemž vysvětlovala, že se svým týmem z něho chtěli hodně vycházet, především co se akce týče. Tuto myšlenku údajně podpořil i samotný Marvel, který k tomu dal svolení.

Co to tedy znamená? Jedna z nejvíce ikonických akčních sekvencí v Revenantovi, který Leonardu DiCapriovi vynesl jeho prvního Oscara, je například počáteční útok indiánů na loveckou společnost. Dočkali jsme se v ní dlouhých záběrů bez střihu, které svou surovostí působily natolik autenticky, až z toho mrazilo. Konec konců, Iñárritu (stejně tak i jeho mexický kolega Cuarón) tyhle dlouhé sekvence miluje. Je tedy možné, že bychom se něčeho podobného dočkali i v The Eternals?

Na to si budeme muset počkat až do 4. listopadu, kdy v České republice proběhne premiéra.

The Eternals (2021) | Foto: Walt Disney Pictures
Revenant (2015) | Foto: CinemArt CZ
Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist