21.1.2021, 13:30

HBO GO: Novinky a tipy na leden 2021

HBO GO: Novinky a tipy na leden 2021 7 obrázků v galerii
Temná tvář Brooklynu (2019) | Foto: Glen Wilson / Warner Bros.
V lednu tohoto roku můžete na HBO GO vidět dystopický festivalový hit, novou ambiciózní britskou minisérii, hvězdně obsazenou dobovou detektivku, oscarový doják, prvotřídní thriller podle Stephena Kinga či kultovní seriál od autora Americké krásy.

Nejzajímavější novinky:

Atlantida (2019)

Dystopická vize Ukrajiny v blízké budoucnosti, oceněná na filmových festivalech v Benátkách či v Tokiu. Snímek prezentuje zdevastovaný svět, zcela nevhodný pro lidský život. Sergej je bývalý voják s posttraumatickou stresovou poruchou, který se nedokáže přizpůsobit nové realitě - narušenému životu a zemi v troskách. Když konečně zavřou továrnu, kde pracuje, rozhodne se připojit k misi Černý tulipán, která je zaměřena na exhumaci válečných mrtvol. Spolu s Katjou uskutečňuje svůj sen o lepší budoucnosti. Bude schopen žít bez války a přijmout sebe takového, jaký je?


Byl by to hřích (2021)

Příběh o lásce, životě a ztrátě od cenami ověnčeného scénáristy Russella T. Daviese (Pán času, Roky a roky). Je rok 1981, začátek nového desetiletí a Ritchie, Roscoe a Colin začínají nový život v Londýně. Mladé homosexuály, kteří se zpočátku vůbec neznají, a jejich nejlepší kamarádku Jill svede osud dohromady a oni brzy začnou navzájem sdílet svá dobrodružství. Světem se však šíří nový virus a jejich životy jsou vystaveny zkoušce, jakou si nikdy nedovedli představit. Desetiletí ubíhají a oni dospívají ve stínu AIDS, odhodláni žít a milovat vášnivěji než kdy dřív.


Temná tvář Brooklynu (2019)

Režijní novinka Edwarda Nortona, k níž si slavný herec napsal i scénář a objevil se v jedné z hlavních rolí, se naším kinům vyhnula. Přitom se snímek může pochlubit hvězdným obsazením - kromě Nortona se v něm objeví také Bruce Willis, Alec Baldwin či Willem Dafoe. Kriminální drama, odehrávající se v New Yorku roku 1950, je příběhem soukromého detektiva trpícího Tourettovým syndromem, jenž se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele.


Tipy na starší nebo dříve přidané filmy a seriály:

Cena za něžnost (1983)

Slavné a dojemné rodinné drama v režii Jamese L. Brookse (Lepší už to nebude) si ve své době odneslo pět Oscarů, včetně ceny za nejlepší film roku. Napříč mnoha lety se odehrávající příběh matky (Shirley MacLaine) s dcerou (Debra Winger), jejichž osudy i složitý vzájemný vztah projdou mnoha úskalími a velmi emotivním vývojem.


Nadaný žák (1998)

Vynikající psychologický thriller Bryana Singera (Obvyklí podezřelí, X-Men) natočený podle románu Stephena Kinga se ani po dvaceti letech od svého vzniku bohužel nedočkal takové popularity, jakou by si vzhledem ke svým vysokým kvalitám zasloužil. Originální a silný příběh dospívajícího chlapce (Brad Renfro), jenž pozná v jednom ze svých sousedů hledaného nacistu (Ian McKellen), ale místo udání ho začne velmi nezvyklým způsobem vydírat, je napínavou a mrazivou podívanou s výtečnými hereckými výkony ústřední dvojice.


Odpočívej v pokoji (2001)

Po ohromném úspěchu Americké krásy se čerstvě Oscarem oceněný scenárista Alan Ball spojil s oblíbenou kabelovkou a na začátku nového tisíciletí pro ni odstartoval jeden z jejích dosud nejlépe hodnocených seriálů. Odpočívej v pokoji vypráví o rodině, jejíž notně svérázní členové vedou pohřební službu. Zdařilý mix rodinného a vztahového dramatu doplňuje pro Balla typický černý humor, lehký cynismus a hlavně jeho otevřený a osobitý pohled na povahu a problémy současné západní společnosti.

Ankety
Brali byste třetí řadu sitcomu Hospoda?
Rozhodně!
Ne, dvě řady bohatě stačily
Do téhle chvíle jsem netušil/a, že seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist