18.8.2020, 08:41

TOP kina ČR: Do bitvy o diváka vyrazila režisérka Toulová a její netradiční casting

TOP kina ČR: Do bitvy o diváka vyrazila režisérka Toulová a její netradiční casting 6 obrázků v galerii
Casting na lásku | Foto: Bontonfilm
Není komedie jako komedie. Ve čtvrtek do českých kin vstoupil ceněný snímek Palm Springs spolu s novým filmem režisérky Toulové, romantickou komedií Casting na lásku. Jak si oba (a další) snímky vedly u tuzemských diváků? Dozvíte se v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin, jehož statistiky zveřejňuje Unie filmových distributorů.

5. CASTING NA LÁSKU (země vzniku: Česká republika)

Tržby 1 milion 153 tisíc KČ / návštěvnost 7.630 diváků / 138 kin

Casting na lásku se do análů zapíše jako další z nepovedených pokusů navázat na tuzemskou komediální tradici. Novinka Evy Toulové (Jak se moří revizoři) nicméně dostala silného distributora (společnost Bontonfilm), který snímek vyslal do největšího počtu kin v republice (138!). Romanticko-komediální přírůstek, v němž má herečka "smůlu" na práci i na chlapy, diváky přitahoval víc než kritikou vychvalovaná novinka Palm Springs (skončila o jednu příčku níž), která si vysloužila označení "nejpohodovější film léta". Škoda pro Palm Springs, pomyslná výhra pro Evu Toulovou.


4. SCOOB! (USA)

Tržby 1 milion 182 tisíc KČ / návštěvnost 7.987 diváků / 96 kin

Animovaný Scoob! sice poposkočil oproti předchozímu víkendu o 95 procent vzhůru, stastistiky za celou dobu "působení" v tuzemských kinech ale nejsou bůhví jaké. Oblíbený psí hrdina a partička specialistů na paranormální jevy mají za necelých 5 týdnů od premiéry na kontě 11 milionů korun v rámci tržeb a 77 tisíc platících diváků.


3. 3BOBULE (Česká republika)

Tržby 1 milion 429 tisíc KČ / návštěvnost 10.568 diváků / 110 kin

Do pomyslného Top 20 se dostalo hned 8 českých snímků. Dlouhodobě nejúspěšnějším z nich je komedie 3Bobule, která cílí na nostalgii, léto a moravské vinice. "Staří" známí Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer a Tereza Ramba a 3Bobule mají na kontě přes 230 tisíc diváků a 33 milionů korun.


2. HAVEL (Česká republika)

Tržby 1 milion 749 tisíc KČ / návštěvnost 10.996 diváků / 115 kin

Ani mnohými vysmívaný a kritizovaný Havel na tom není v rámci statistik špatně. V českých kinech se na předních místech drží čtvrtý víkend za sebou a na kontě má přes 112 tisíc platících. Tržby činí přes 17 milionů korun. 3Bobulím se nicméně v rámci výsledných čísel nevyrovná, na druhou stranu též nezapadne. Na Hollywood je ale krátký.


1. TROLLOVÉ: SVĚTOVÉ TURNÉ (USA)

Tržby 1 milion 864 tisíc KČ / návštěvnost 13.236 diváků / 113 kin

Úspěšnou mini-sérii koncertů za sebou mají Trollové díky svému druhému snímku, v němž se řeší hudební žánry a rivalita. Jak se v kinech v pokoronakrizové-okurkové sezóně objeví nějaký blockbusterovější titul, má vyhráno, chtělo by se říct. Tohle vítězství nicméně bylo o pomyslné trollí vlásky.

Čtvrteční premiéry žádnou výraznější novinku neslibují (když pomineme Šarlatána s Ivanem Trojanem). Další týden ovšem bude rájem všech cinefilů, bude mít totiž premiéru Nolanův Tenet. Tak si tu dobu bez roušek v kinech ještě na pár dnů budeme moct užít...


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.


Chystáte se tento týden do kina?
Ano.
Ještě nejsem rozhodnut/a.
Ne.
Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist