Na nože: Hvězdně obsazená pocta detektivkám Agathy Christie se dočká pokračování

Na nože: Hvězdně obsazená pocta detektivkám Agathy Christie se dočká pokračování 9 obrázků v galerii
Na nože | Foto: Lionsgate
Režisér Rian Johnson si po problematicky přijatém výletu do předaleké galaxie (Star Wars: Poslední Jedi) napravil reputaci hravou a hvězdně obsazenou detektivkou, v níž vzal hold legendě žánru Aghatě Christie. Ve filmu Na Nože se řeší klasická detektivní zápletka s mrtvolou a spoustou podezřelých a nezůstane u jednoho kola.

Přestože Na nože přišlo do amerických kin již na konci listopadu loňského roku, český divák se filmu dočká v lokální distribuci až tento týden. Extrémně spokojené recenze i divácké ohlasy každopádně říkají, že se vyplatilo čekat.

Než se český distributor rozhoupal k uvedení, Johnson již stihl se studiem dojednat druhý díl. Aby ne - "jednička" stále 40 milionů a už jich má na globálním kontě 247, přičemž moc pěkných 130 přiteklo jen z Ameriky. Johnson tak víceméně potvrdil, že mu více sluší menší rozpočty s hravějším konceptem, než drahé frančízy (viz jeho starší sci-fi pecka Looper).

Vyjma Johnsona se vrátí jako hlavní vyšetřovatel Daniel Craig. Bezpochyby se i dvojka pokusí o sestavení hvězdné sestavy, jakou disponuje první díl. Pokud vše půjde dobře, mohlo by pokračování přijít do kin příští rok.

Na nože | Foto: Lionsgate

První Na nože vstoupí do českých kin 9. ledna 2020. Oficiální popis děje českého distributora je následující: Satirická krimi komedie “Na nože” zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon a Don Johnson.

Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist