Pavel Liška v roli člověka, který prakticky neustále umírá

Pavel Liška v roli člověka, který prakticky neustále umírá 5 obrázků v galerii
Poslední aristokratka | Foto: Falcon / film o filmu
Herec Pavel Liška si v minulosti zahrál v komedii Účastníci zájezdu režiséra Jiřího Vejdělka roli řidiče Karla. Tentokrát ho Vejdělek obsadil do připravované komedie Poslední aristokratka do role hypochondrického zámeckého zahradníka s poetickým jménem Krása. Pavel Liška s režisérem hledali nějaký čas správný klíč ke kostýmu i k postavě, až nakonec Liška jako Krása ve výrazných brýlích podlehnul své roli.

Jak se Pavlu Liškovi Krása natáčel? Jak postavu vnímal? Dozvíte se v krátkém videu.

„Je to velmi podivná postava, záhadná postava, na ty já jsem expert. Přestože má pracovat jako zahradník a údržbář na zámku, je to člověk, který praktický neustále umírá. Hypochondr, jehož vášní je hudba,“ říká o roli pana Krásy Pavel Liška.

Zatímco mladá aristokratická rodina, které bylo navráceno rodové sídlo, čeká od svého personálu při návratu z USA do Čech pomoc s obnovou a údržbou zámku Kostka, zahradník pan Krása na práci nesáhne. Většinu času sleduje své nemoci, hraje na klavír a k tomu skládá písně.

Pavel Liška v komedii Poslední aristokratka | Foto: Falcon

Pavel se do role tak vžil, že mu během natáčení skutečně začaly strašně padat vlasy. Poletovaly kolem něho v celých chomáčích. Eliška Balzerová s Táňou Dykovou si z něho utahovaly, že teď už s bolestí hlavy nebude muset chodit za neurologem, ale za ortopedem, protože bude mít brzo hlavu jako koleno. Nakonec jsem jeho plešatění vepsal i do scénáře a z Pavlova trápení vznikly pěkné komediální scény. Hned co jsme je dotočili, jako když utne. Vlasy Pavlovi přestaly padat, takže má na hlavě zase srst jako… no jako liška,“ popisuje režisér Poslední aristokratky Jiří Vejdělek.

Film Poslední aristokratka podle stejnojmenného bestselleru Evžena Bočka se natáčel na pěti českých zámcích. Filmaři točili na zámku Lemberk na Liberecku, postupně pak na zámku Buchlovice u Uherského Hradiště, v Rájci v okrese Blansko a Jaroslavicích na Znojemsku. Největší část pak natočili na zámku Milotice v okrese Hodonín. Film vstoupí do české distribuce 24. října roku 2019.

Poslední aristokratka - režisér Jiří Vejdělek během natáčení | Foto: Falcon
Poslední aristokratka | Foto: Falcon
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články