13.6.2019, 17:00

Premiéry v kinech: "Šmejd" z vesmíru je po dlouhých 7 letech zpátky

Premiéry v kinech: "Šmejd" z vesmíru je po dlouhých 7 letech zpátky
Muži v černém: Globální hrozba | Foto: Sony Pictures Realising (detail plakátu)

Šestici filmových novinek pochopitelně dominují nejnovější Muži v černém, kteří budou tentokrát řešit globální hrozbu. Dále tu máme komedii Rodiče na tahu, hudební film Beats odkazující na rave party 90. let nebo dokument o letadle Spitfire.

MUŽI V ČERNÉM: GLOBÁLNÍ HROZBA (režie: F. Gary Gray)

Chris Hemsworth (Thor) a Tessa Thomson (Valkýra) se utkají se "šmejdem" z vesmíru. Muži a ženy v černém budou mít i tentokrát napilno, když se v nejnovější komediální sci-fi utkají s dvojitým agentem ve vlastní organizaci. První ohlasy na Muže v černém: Globální hrozbu nejsou bůhvíjak působivé. Nejčastěji uvádějí, že chybí humor a vše jede podle ve scénáři navrženého mustru. Tuzemští recenzenti dávají filmu 44 procent. Předchozí díl MIB 3 z roku 2012 s Willem Smithem a Tommy Lee Jonesem v hlavních rolích utržil přes 600 milionů dolarů. Po víkendu se dozvíme, jak si vedl nejnovější "bratříček".


RODIČE NA TAHU (režie: Fred Wolf)

Po oblíbené pařanské sérii se z obdobnými tituly doslova roztrhl pytel. A nepřekvapivě se téměř nikomu nepodařilo na původní koncept navázat. Rodiče na tahu nebudou výjimkou. Tvůrci sází především na herecké hvězdy Aleca Baldwina a Salmu Hayek, kteří se coby bohatí rodiče ocitnou na mizině. Co dělat? Dlouhá noc s lahví vína by mohla přinést dost ztřeštěných nápadů. Ujetá šílenost má na webu RottenTomatoes od publika pouhých 7 procent kladných ohlasů.


NEVIDITELNÉ (režie: Julien Petit)

"Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel." Sociálně laděná francouzská komedie si od tuzemských recenzentů vysloužila 62 procent.


BEATS (režie: Brian Welsh)

90. léta 20. století. Skotsko. Na vzestupu jsou rave party, kam se vydává vybít většina mládeže. Odpor proti nespoutané zábavě okořeněné drogami a anarchií narůstá a kočování sound systemů je postaveno mimo zákon. Co dokáže udělat rave party s dvojicí odlišných skotských mladíků, jejichž rodiče mají o jejich budoucnosti jasnou představu? Napoví černobílý dokumentárně laděný snímek plný taneční hudby od režiséra Briana Welshe. Recenze najdete zde.


GENESIS (režie: Philippe Lesage)

Dospívání, první lásky, vypjaté emoce a traumata. Režisér Lesage ve své novince Genesis vypráví mimořádně emotivní příběhy několika mladých lidí. Používá k tomu originální filmovou strukturu a vypjatý děj. Znepokojující portrét mladé generace má na webu RottenTomatoes 75 procent kladných recenzí.


SPITFIRE (režie: David Fairhead, Ant Palmer)

A na závěr jeden netradiční dokumentární portrét, film o kultovním britském stíhacím letounu Supermarine Spitfire, které bylo nasazeno za 2. světové války a sehrálo důležitou roli při obraně před nacisty během bitvy o Británii. Snímek se věnuje zrodu letounu, jeho osudu během nasazení ve válce i současnost tohoto stroje. Stroje krásného i smrtícího.


Seznam všech červnových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Neviditelné: O ženách bez domova, pocitu viny, nezkušených herečkách a takzvaných profesionálkách

V českých kinech právě promítají francouzské komediální drama "Neviditelné", v němž si vedle sebe zahrály zkušené herečky a ženy mající zkušenost s...

Recenze: Neviditelné - komedie o bezdomovkyních ve stylu Nedotknutelných

Francouzské komediální drama o několika ženách, které se v sociálním centru "Rozlet" snaží pomáhat ženám na pokraji společnosti, dávat jim trochu toho...

Recenze: Beats - připomenutí, že Prodigy nebo Leftfield jsou dnes už hudba pro pamětníky

Skotsko, rok 1994. Dva kamarádi chtějí vyrazit na rave party. Jeden z nich je spíš intelektuál a má se brzy odstěhovat někam daleko (a jeho táta je...

Recenze: Rodiče na tahu - Nejhorší film Aleca Baldwina a Salmy Hayek?

Filmy z ranku komedie si představujeme jako odlehčený pohled na naše problémy či vztahy, který je plný vtipů a diváka v prvé řadě rozesmává. A přesně něčím...

Muži v černém 4: Mezinárodní trailer odhaluje tunu nových záběrů a mimozemšťanů

Již pouhý týden nás dělí od premiéry nového dílu Mužů v černém. Pokud se nemůžete dočkat, máte tu pro vás mezinárodní trailer plný nových záběrů.

Muži v černém: Mezinárodní plakáty na nový díl lákají na ikonickou výbavu a Franka!

Obvykle nemáme z restartů na Kinoboxů příliš dobrý pocit, ale svět Mužů v černém je kulisou, do níž jde dosadit v podstatě nekonečné množství postav.

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: