2.6.2019, 08:00

Loutková legenda Temný krystal znovu ožije na Netflixu

U nás snímek Temný krystal nezaznamenal příliš velký úspěch a znají ho asi jen skuteční milovníci loutkových filmů nebo fanoušci Jima Hensona. V USA ale patří mezi nejoblíbenější snímky 80. let a tak se na pokračování tohoto příběhu čeká již velmi dlouho. Tvůrci seriálu přicházejí s novinkami včetně prvního teaseru.

The Dark Crystal: Age of Resistance: Teaser

Temný krystal natočil v roce 1982 sám Jim Henson spolu s Frankem Ozem a tvůrci nové verze si tak dávají velký pozor, aby seriál The Dark Crystal: Age of Resistance, který v současné době vzniká pro stanici Netflix, nikoho nezklamal a zůstal věrný předloze.

Temný krystal - gelfingové | Foto: Universal Pictures

Na vše dohlíží režisér Louis Leterrier, který se netají tím, že se jedná o srdeční záležitost. "Temný krystal je jedním z filmů, kvůli kterým jsem se rozhodl, že se stanu filmařem," uvedl Leterrier. "Vstával jsem v půl jedné a chodil spát až v půl jedenácté, každý pracovní den měl 22 hodin, stálo to hodně sil."

Seriál Temný krystal je prequelem (předchází ději) k příběhu, který se odehrává v původním filmu, bude mít 10 dílů a hlavními hrdiny se stanou tři mírumilovní Gelfingové Deet, Brea a Rian. Když se jim vyjeví temná pravda o síle zlých Skeksisů vyvolají povstání, jehož cílem bude zachránit svět.

Temný krystal - skeksisové | Foto: The Jim Henson Company

Zajímavá jsou ale i jména herců, kteří postavičkám propůjčí hlasy. Obyvatele země Thra namluví Helena Bonham Carter, Natalie Dormer, Theo James, Toby Jones, Gugu Mbatha-Raw, Mark Strong, Alicia Vikander, Mark Hamill, Jason Isaacs, Simon Pegg, Andy Samberg, Taron Egerton, Nathalie Emmanuel a Anya Taylor-Joy.

Filmaři se navíc rozhodli, že seriál musí být co nejpodobnější filmu, takže zapomeňte na počítačovou animaci. Na řadu přišly opět loutky. "Vytvořit loutku je tak složité," uvedl Leterrrier. "Najmout loutkáře a všechny ty věci okolo, vydali jsem se složitější a delší cestou, ale jsme za to rádi, protože výsledek stojí za to."

Temný krysal - gelfingové | Foto: The Jim Henson Company

Své k tomu zaručeně řeknou diváci, ti rozhodnou o budoucnosti Temného krystalu. Jeho tvůrci ale přesto doufají, že jim bude dovoleno natočit víc sérií než jen jednu. Pokud by se tak ale stalo, všichni budou připraveni, jen režisér se má v plánu několik následujících měsíců pořádně vyspat. "Dodělávám ten seriál na kolenou, chvíli bude trvat, než se dám dohromady," uvedl doslova.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Tři mušketýři: Svérázná verze oblíbené klasiky na obzoru

Netflix je momentálně v pozici, kdy si může dovolit prakticky cokoli. Jistě, štěstí se jednou vyčerpá. Stačí pár mizerných investic a vše může být jinak. V...

Apple oficiálně představil konkurenci Netflixu a překvapivě u toho byl Steven Spielberg

Již nějakou dobu se ví, že Apple hodlá vstoupit do souboje streamovacích platforem vlastním obsahem. Tento týden službu pojmenoval - seznamte se Apple TV+.

Netflix si připravuje další trumf, seriál podle "nezfilmovatelné" knihy slavného nobelisty

Stroj na původní filmovou a seriálovou tvorbu jménem Netflix jede na plné obrátky. Po oscarovém triumfu se snímkem Roma (3 sošky) studio oznámilo, že...

Netflix nemá dost Teda Bundyho, koupil si i toho v podání Zaca Efrona

Hodně se toho v souvislosti s Netflixem namluví o filmové a seriálové tvorbě, ale nezapomínejme, že oblíbená streamovací show má také řadu skvělých dokumentů.

Nabídne nová služba Disney+ exkluzivní velkolepé bijáky po vzoru Netflixu?

Výjimečnost tvorby Netflixu mimo jiné spočívá v tom, že společnost do svých projektů sype obrovské peníze, které si v ničem nezadají s produkcí určenou pro...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: