Trailer: Film o lásce k dívce, co voní po pomerančích

Trailer: Film o lásce k dívce, co voní po pomerančích 4 obrázky v galerii
Uzly a pomeranče | Foto: Bontonfilm / trailer
V roce 2012 zaujal režisér Ivan Pokorný nezávislým dramatem "Záblesky chladné neděle". Nyní přichází s koprodukční romancí pojednávající o dvojici mladých lidí, kteří řeší lásku a další každodennosti. "Uzly a pomeranče" vznikly podle knižní předlohy spisovatelky a scenáristky Ivy Procházkové.

O čem to je: Dospívající Darek žije se svým otcem a mladší sestrou v horské vesnici na česko-německo-polském pomezí v odloučené divočině Lužických hor. Po smrti matky se jeho život změnil. Jeho otec se uzavřel, smutek zalévá alkoholem a nakládá Darkovi víc, než kluci v jeho věku unesou. Darek dospívá rychle a všichni to vidí. Není náhoda, že se o něj zajímá i hezká a všemi obletovaná Hanka. Když otec přijde o práci, zdá se, že rodinu nedokáže udržet pohromadě a Darkovu sestru jim odebere stát. V tom se však objeví dávný kamarád, který přinese naději a nové životní perspektivy: budou společně chovat koně. Otec se nápadu chytí jako záchranného kruhu a nabere dech. Zdá se, že problémy jsou zažehnány a Darek je nadšený. S nadšením pomáhá ohradit pastviny a opravit stáj. S koňmi do jeho nelehkého života přichází nový smysl, dobrodružství, prestiž a láska. Najednou se může blýsknout před Hankou a zabodovat před svým kamarádem i rivalem v lásce Hugem. Ale nic není napořád... (Bontonfilm)

Do hlavních rolí obsadili tvůrci snímku Uzly a pomeranče debutujícího Tomáše Daleckého a německy hovořící herečku Emilii Neumeister. Film vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky, scenáristky a někdejší emigrantky Ivy Procházkové, která za ni byla nominována na Magnesii Literu 2012. V sousedním Německu ji týdeník Die Zeit udělil prestižní cenu Luchs za nejlepší knihu pro mládež. Snímek Uzly a pomeranče vstoupí do českých kin 11. července 2019. Distribuuje jej společnost Bontonfilm.

Iva Procházková
Ivan Pokorný
Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články