8.6.2018, 16:33

Zkusíte se prostřílet až do Hollywoodu? V Brně se uskuteční netradiční filmařské klání

Zkusíte se prostřílet až do Hollywoodu? V Brně se uskuteční netradiční filmařské klání 8 obrázků v galerii
48 Hour Film Project Brno | Foto: 48 Hour Film Project Brno
Již podruhé se v Brně bude konat světově známý 48 Hour Film Project, ve kterém soutěžící za omezenou časovou dobu 48 hodin musí sepsat, natočit a vyprodukovat krátký snímek podle zadaných kriterií. Natáčení bude probíhat od pátku 15. června do neděle 17. června a všichni zájemci se ještě mohou do soutěžního klání přihlásit.

Vítěz projektu bude reprezentovat své město a stát na mezinárodním grand-finále FILMAPALOOZA 2019 v USA, jehož se účastní až 120 měst z celého světa. Dvanáct nejlepších snímků z grand-finále bude následně promítáno také na partnerském filmovém festivalu v Cannes.

Vítězové Brněnského kola také obdrží poukaz na využití rental techniky od BioFilms v hodnotě 30.000 Kč, pohár a další hodnotné ceny.

Populární klání 48 Hour Film Project se rozšiřuje o brněnskou soutěž Populární klání 48 Hour Film Project se rozšiřuje

Filmařské klání, v němž mají týmy 2 dny na to realizovat a odevzdat krátký...

Vítězem prvního ročníku byl film Gde proboha su (2017), s teamleaderkou Blankou Havelkovou a režisérem Michalem Orsavou, který mimo jiné proslul svými virálními videi KNIGHT RIDER na dálnici D1 a SÁM DOMA s Donaldem Trumpem. Vítězný film se promítl na mezinárodním festivalu Filmapalooza, který se tento rok poprvé konal v Evropě v Paříži a dostal městské ocenění na exkluzivním předávání cen v zámku Hotel De Ville - radnici Paříže.

Na druhý ročník 48 Hour Film Projectu Brno dorazí týmy opět z celé České republiky. Organizátoři pro týmy, podporovatele a diváky připravili celou řadu překvapení, mimo jiné westernové téma festivalu a řadu doprovodných událostí. Festivalem bude provádět ostřílená pistolnice a moderátorka Anny Barvínková a na afterparty zahraje svou originální tvorbu kapela The Weathermakers.

Kde proboha su: Loňský vítěz "čtyřicet osmičky"

Představení dokončených děl a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 23. června od 12:00 v brněnském HaDivadle. Pozvání do poroty, která vybere vítěze, přijali herec Brian Caspe (Milada, V utajení, Wanted), producent Jan Lengyel (Lovci a oběti), herec a producent Dan Bradford (Underworld: Krvavé války), novinář a režisér Štěpán Etrych a herečka Petra Bučková (Modrý kód, Vraždy v kruhu).

Soutěž 48 Hour Film Project Brno pořádá Blue Lune Productions za podpory nově vzniklé Brněnské filmové kanceláře.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist