Lež jako prokletí neúplných rodin. Dokáže filmové drama Na krátko zachránit fotbal?

Lež jako prokletí neúplných rodin. Dokáže filmové drama Na krátko zachránit fotbal? 12 obrázků v galerii
Na krátko / Jindřich Skokan | Foto: CinemArt CZ
Ceněná spisovatelka Petra Soukupová a talentovaný režisér Jakub Šmíd představili finální upoutávku k chystanému filmovému dramatu Na krátko (2018). Snímek je příběhem dětí, které předčasně dospívají v neúplných rodinách, a o dospělých, kteří nevědí, jak jim pomoci. Jak by mohli, když nedokážou pomoct ani sobě.

Na krátko: Trailer

Na krátko pojednává o chlapci Jakubovi (Jindřich Skokan), který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, anebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka (Petra Špalková), protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec (Martin Finger), který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho “opravdový” syn z manželství nestojí. A ať je jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína (Julie Issa), která je ve svých šestnácti též také na prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně.

Martin Finger a Jindřich Skokan | Foto: CinemArt CZ

Autorkou scénáře je oceňovaná spisovatelka Petra Soukupová a pro režiséra Jakuba Šmída to je po snímku Laputa (2015) druhý celovečerní film. Jeho krátký film Neplavci získal v roce 2011 Českého lva - Cenu Magnesia pro nejlepší studentský film a byl vybrán francouzskou L'Académie des César mezi sedm nejlepších krátkých filmů.

Jindřich Skokan a Jakub Šmíd | Foto: CinemArt CZ

„Scénář filmu Na krátko mě zaujal svou stylovou čistotou a zvláštní syrovostí. Nesnaží se všední životní drama neúplné rodiny nijak romantizovat, stylizovat ani jiným ozvláštňováním nijak upravovat. Prostě si myslím, že tahle rodina, či jí velmi podobná, někde žila či žije,“ dodává producent filmu Viktor Schwarcz (Poupata, Nechte zpívat Mišíka).  „Zajímavá je i kombinace autorky scénáře – debutantky v ranku celovečerního filmu, jinak již renomované autorky Petry Soukupové s Jakubem Šmídem. S ním jsme již natočili film Laputa. Spolupráce s tímto režisérem byla naprosto profesionální a podle mě odvedl na filmu Laputa společně se svým tvůrčím týmem velmi dobrou práci.“

Do českých kin vstoupí drama Na krátko 24. května letošního roku v distribuci společnosti CinemArt CZ.

Jindřich Skokan | Foto: CinemArt CZ
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist