Česká republika Česká republika

Žánry

:
Drama
Motto: Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana?

Obsah

:
Johanka je mladá žena, která si zařídila kavárnu s názvem Laputa. Johanka má velké pochopením pro ty, které chce mít ráda. Těch, kteří se o její účast více »« méně

Režie

:
Jakub Šmíd

Scénář

:
Lucie Bokšteflová

Herci

:
Tereza Ramba Petr Stach Igor Orozovič Pavel Gajdoš Luboš Veselý ...
Premiéra: 8. 10. 2015
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Laputa. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Laputa myslíte! K 1. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27515 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  2. 8. 2020
  martin-mickey-stusak (22562 bodů)

  Generační příběh o hledání svého místa v životě. Výborná Tereza Voříšková v roli Johanky, která se ocitla na prahu dospělosti a seč se snaží jak může, má problém své příležitosti a výzvy správně uchopit. Vlastní kavárnu v undergroundovém stylu, kde tráví většinu dne. A do té kavárny chodí určitá společnost. Vznikla komunita vypadající na první pohled přátelsky, ale když se podíváme do nitra jedince, uvidíme, že to u každého v osobním životě nějak skřípe. Každý má svůj osud, své možnosti, své cíle. A každý se snažit své překážky překonat jak nejlépe umí. A v takové společnosti Johanka bloudí a hledá sama sebe. Dramatizace sice poukazuje na aspekty vážnosti, ale nikterak netlačí na pilu. A tak vše podstatné osudově tak nějak vyplyne. A na konci zůstává otázka. Dokáže být někdo ve svém životě skutečně šťastný? Námět sice není nijak originální, ale myšlenkově určité nové věci přináší. Možná se tu některý z diváků i najde. Snímek mladých tvůrců ze svého pohledu a jako režijní a scénáristický debut nedopadl zase až tak špatně, jak naopak z pohledu dospělých vypadá.

 • 0%
  0
  0
  11. 6. 2018
  Jana Květoňová (5833 bodů)

  Proboha, co to bylo?! A to šlo i v kinech?! Proč to dávali v neděli na ČT1 v hlavním vysílacím čase?! Ta Česká televize je opravdu zralá na zrušení!!!Zoufalé plácání o ničem, příšerná hudba, mlácení prázdné slámy, a kde byla ta kavárna?!! Ten zakouřenej pajzl, kde se pilo akorát pivo a víno a tvrdej alkohol?! Byl někdo z těch, co to točili, v nějaké kavárně?! Já myslím, že těžko!!!! Katastrofa tady ten film! Nic horšího jsem nikdy neviděla!!!

 • 45%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Schneefee (4218 bodů)

  Videno jednou a stacilo, film v podstate o nicem a depka jako bonus...

 • 65%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2756 bodů)

  Co si z toho vlastně mám odnést? Všechno se to točilo v jednom baru a s partou normálně nenormálních lidí, takže to mělo jedinou naději a to nějak hlouběji zapůsobit. Přeci jen světlý závěr, kdy naprosto bezcílné životy všech zúčastněných nakonec nabraly směr a ačkoliv vlastně zůstaly stejné, všechno najednou začalo dávat nějaký smysl. To se mi vlastně na tom všem dost líbilo. Laputa, jako pajzl nejhorší kategorie, kam každý chodí s depresí a pro depresi, se nakonec ukáže jako místo naplnění ambicí všech zúčastněných a stánek pro ztracené umělce. Jen ten hořící absinth na stole tomu možná chyběl. Je zajímavé, že ačkoliv bych se bál film znovu sledovat, protože bych mohl padnout znovu do deprese, která většinu filmu provází, závěr, dávající určitou naději a východisko z nulového žití, mě vlastně docela pozitivně naladil. Bylo zajímavé vidět ten rozdíl, když jedna a ta samá věc má a nemá smysl. Voříšková krásná jako vždy a herecky také pěkné pokoukání, ale kolena se mi z toho nepodlomila. Češi umí točit akorát deprese, tak chvála bohu, že někdy to dokonce dopadne slušně a že si tu depku nemusím tentokrát nosit z kina domů.

 • 0%
  0
  1
  20. 9. 2018
  hnidopich (320 bodů)

  Zločin proti kinematografii. Tvůrce popravit na náměstí gilotinou za doprovodu dramatického bubnování.

 • 40%
  0
  0
  17. 10. 2015
  pejtanek (154 bodů)

  Pokus, no...

46 56 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Kim6 10%
 • Meky 30%
 • hnidopich 0%
 • dav.bal 55%
 • Jana Květoňová 0%
 • Had 55%
 • Markykucerka 65%
 • ballrog 55%
 • mach-mach 90%
všechna hodnocení (37)