12.3.2018, 14:18

To se musí zapít! Tátova volha to na plné čáře nandala Black Pantherovi

To se musí zapít! Tátova volha to na plné čáře nandala Black Pantherovi
Tátova volha / Tatiana Vilhelmová a Eliška Balzerová

Druhé tuzemské kinopremiéry vynesly na výsluní diváckého zájmu novou hořkou komedii Jiřího Vejdělka Tátova volha (2018). Cesta Elišky Balzerové a Tatiany Vilhelmové za milenkami jejich zesnuvšího manžela/otce trumfla všechny pomyslné soupeře. Dokonce ani rozjetý Black Panther (2018), který zbořil v rámci celosvětových tržeb miliardu dolarů, se nechytal. Více v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin.

5. COCO (země vzniku: USA)

Začneme ale jako obvykle od páté příčky. Oblíbený, velmi dobře hodnocený a dvěma Oscary ověnčený animák z mexické říše mrtvých se mezi nejúspěšnějšími tituly drží téměř 2 měsíce! Do 53 kin přišlo na tenhle dojemný muzikál 9.200 diváků, kteří v pokladnách nechali 1,297 milionu korun. Coco ale mělo namále, v rámci návštěvnosti snímek pokořila nová Včelka Mája: Medové hry (10.159 diváků a 1,28 milionu korun). Jelikož se však upřednostňují tržby, musela se prapodivná reinkarnace seriálové klasiky spokojit s šestou  příčkou.


4. WINCHESTER: SÍDLO DÉMONŮ (USA, Austrálie)

Hororový žánr na diváky prostě platí za každých okolností. Atmosférický Winchester těží z angažmá oscarové herečky a zajímavého prostředí. U recenzentů už to takové terno nebylo, diváci nicméně Helen Mirren a spol. vynesli na čtvrtou příčku. V rámci 48 kin na film vyrazilo 9.436 platících, kteří v pokladnách nechali 1,455 milionu korun.


3. RUDÁ VOLAVKA (USA)

V rámci možností táhla též Jennifer Lawrence v roli špiónské luxusní prostitutky v titulu Rudá volavka. O minulém-premiérovém víkendu z toho bylo "stříbro", teď musí stačit oscarové herečce bronz. Návštěvnost činila 15.622 diváků, tržby dosáhly 2,514 milionu korun.


2. BLACK PANTHER (USA)

Napočtvrté už to miliardovému Black Pantherovi na prvenství nestačilo. Marvelovka z Afriky měla k dispozici skromných 47 sálů a přišlo na ni 17.937 diváků, kteří za lístky utratili 2,87 milionu korun. Jde o pokles o 32 procent, za necelý měsíc má "Panther" v rámci tuzemské návštěvnosti na kontě 231.096 platících a 37 milionů korun.


1. TÁTOVA VOLHA (Česká republika)

Velmi solidní čísla se podařila "zajet" hrdinkám nového filmu Jiřího Vejdělka. Když měl tenhle autor s čichem na zájem diváků před čtyřmi roky v kinech Něžné vlny (2014), obsadil sice první příčku, ale čísla to nebyla bůhví jaká. S Tátovou volhou se spolu s distributorem zjevně trefili do lepší doby (Něžné vlny šly do kin jen pár týdnů po Vánocích) a na statistice za premiérový víkend je to znát. Tátova volha ujela všem soupeřům se solidním náskokem. Pravda, k dispozici měla 156 (!!!) kin. Přišlo do nich 82.921 diváků a tržby činily 12 milionů korun. Ať si milé dámy a páni úspěch užívají. Za týden je na prvním místě zcela jistě vystřídá Tomb Raider (2018) s Alicií Vikander.

Přání smrti | Foto: Forum Film

Z dalších čtvrtečních premiér se na žebříčku Top 20 Unie filmových distributorů umístil už pouze mstitel Bruce Willis v remaku Přání smrti (2018) na 7. místě. Do 69 kin vyrazilo na jeho nekompromisní krvavé řádění 8.218 diváků, kteří za lístky zaplatili 1,274 milionu korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.


Ve spolupráci s distribuční společností Bontonfilm, která do kin uvedla čtvrtý nejúspěšnější titul, atmosférický horor Winchester: Sídlo démonů, pořádáme soutěž o 5 tématických balíčků se zajímavými cenami. 5 z vás se může těšit na mikinu a hrnek s logem filmu.

Winchester: Sídlo démonů - soutěž o tématické ceny od distribuční společnosti Bontonfilm.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Do pondělí 19. března 2018 do 12:00 napište 3 nové komentáře k filmům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "winchester") zašlete váš nick name. 5 vylosovaných obdrží výše uvedené ceny.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Retro recenze: Tátova volha - dvě dámy jedou v nebožtíkově voze navštívit jeho bývalé milenky

Dnes večer si v televizi můžete pustit komediální drama Jiřího Vejdělka "Tátova volha". Dvě pozůstalé po nebožtíkovi vyrážejí na netradiční roadtrip, během...

Evropanka v "černém" Brooklynu: Chápu nadšení Afroameričanů nad filmem, který je celý černý

Co si myslím o Black Pantherovi (2018) jako o filmu si můžete již brzy poslechnout v novém díle podcastu Spoiler Alert. Ale v tomto článku se zaměřím spíš...

Tatiana Vilhelmová: Po čtrnácti dnech natáčení jsem necítila svaly na rukách a na nohou

Tátova volha (2017), sedmý celovečerní snímek režiséra a scenáristy Jiřího Vejdělka (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději), přichází do kin...

Recenze: Přání smrti - akční film pro milovníky žánru "revenge porn" a Bruce Willise

Přání smrti s Brucem Willisem v hlavní roli je remakem filmu Přání smrti s Charlesem Bronsonem. Nebudu srovnávat, nemá to cenu, a pokuste se to také...

Black Panther: Černý kůň Marvelu trhal rekordy. Porazil celý tým Avengers?

První díl Avengers v amerických kinech otevřel za 207 milionů dolarů a celosvětově vydělal jeden a půl miliardy. Najde v Black Pantherovi pokořitele?

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: