19.2.2018, 19:30

Black Panther: Černý kůň Marvelu trhal rekordy. Porazil celý tým Avengers?

Black Panther: Černý kůň Marvelu trhal rekordy. Porazil celý tým Avengers? 3 obrázky v galerii
Black Panther
První díl Avengers v amerických kinech otevřel za 207 milionů dolarů a celosvětově vydělal jeden a půl miliardy. Najde v Black Pantherovi pokořitele?

"Černý" Black Panther měl od začátku velmi dobré vyhlídky na masivní tržby, protože se na něj (podobně jako na "ženskou" Wonder Woman) dlouho čekalo. Výsledek i přesto předčil veškerá očekávání. Snímek otevřel o víkendu v Amerických kinech za 201 milionů dolarů, tedy pouhých 6 mega ho dělí od pozice nejúspěšnější marvelovky všech dob (pokud mluvíme o startovní čáře). V Americe navíc připadl na pondělí svátek prezidentů. I s ním má Black Panther nyní na US kontě ohromných 235 milionů. A to už je rekord - žádná jiná marvelovka tolik peněz během 4 dnů nevydělala.

Black Panther: Seznamte se se všemi důležitými postavami nové marvelovky Black Panther: Seznamte se se všemi důležitými postavami nové marvelovky

První premiéra Marvelu pro letošní rok je tu, takže nastává ten správný čas na to představit si hlavní hrdiny komiksovky Black Panther, jež nás...

Tím navíc rekordy nekončí. Snímek si také urval (v rámci "všech dob") největší únorový otvírák, největší sváteční debut a také největší tržby od pátku do pondělí. Vzhledem k nadšeným ohlasům a faktu, že se marvelovky obvykle propadají pomalu, je miliarda jistá. Dost možná i ti Avengers v rámci celosvětových tržeb padnou. Tam je v tuhle chvíli Black Panther na 404 milionech.

Studio Lionsgate šlo odvážně do předem prohraného víkendového souboje s Pračlověkem a... prohrálo. Novinka z modelíny od legendárních tvůrců z Aardmanu diváky navzdory dobrým ohlasům nezaujala, to ale není nic překvapivého. Jestli něco američtí diváci moc nemusí, jsou to britské animáky. Snímek otevřel až na sedmém místě s pouhými 3 miliony.

Velké ovace si zaslouží Největší showman. Stále se propadá pomalu (je v kinech devátý víkend a hřeje se na šestém místě) a se 155 miliony z amerických kin je oficiálně nejúspěšnějším původním hraným muzikálem.

Pračlověk
Největší showman | Foto: CinemArt CZ

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Ankety
Vyrazíte do autokina Strahov?
Ano
Ne
Ještě nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist