27.7.2017, 14:00

30. týden-kinopremiéry: Baby Driver potkává uprchlíky a Brňáky

Tahákem premiér je novinka hračičky Edgara Wrighta Baby Driver (2017), které sekunduje ceněný film finského klasika Aki Kaurismäkiho Druhá strana naděje (2017). Překvapit může frankofonní komedie Srdečně vás vítáme (2017) od tvůrců diváckého hitu Co jsme komu udělali? (2014). Přehled novinek uzavře hraný snímek z Brna s optimistickým názvem Všechno bude fajn (2017).

Baby Driver

Multitalent Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, U konce světa) se vrací s našlápnutou akční komedií plnou hudby a videoklipovitého tempa. Baby Driver pojednává o mladém řidiči (Ansel Elgort), který ve své profesi nechybuje, ale sama její podstata je dost pochybná; dostal se totiž do služeb mafie, z nichž není úniku.

Baby Driver je tím pravým letním hitem, kde nechybí hudba, akce, zábava a nekomplikovanost. Recenzenti dávají 71 procent a nejčastěji snímku vyčítají fakt, že mu po nějaké době, kdy táhne "wau efekt", tempo a originalita polevují. Navíc si tu režisér hraje s různými žánry, tudíž hrozí, že nebudete vědět, co brát vážně a co jako vtip.

Trailer:

Z recenze Františka Fuky: "A pokud se budete snažit definovat, co je v tomto filmu objektivní a co subjektivní, tvrdě narazíte. A nebudete mít čas se dobře bavit tím, co vidíte a slyšíte... Kromě akčních scén si Wright dostatečně vyhrál i se scénářem, ve kterém se (opakovaně) objeví fórek spočívající v tom, že postavy řeknou nebo udělají něco, co je strašlivé klišé, a o chvíli (nebo o hodinu) později přijde pointa, spočívající v tom, že někdo upozorní na to, jak hrozné klišé to bylo."

Druhá strana naděje | Foto: Sputnik Oy / Malla Hukkanen

Z Berlinale a karlovarského festivalu míří do kin novinka Aki Kaurismäkiho Druhá strana naděje. Slavný Fin se celoživotně věnuje lidem na okraji společnosti, proto nepřekvapí, že se jeho novinka v jedné dějové linii věnuje uprchlíkovi v nouzi. Pomocnou ruku mu podá taktéž zoufalý stárnoucí obchodník s košilemi.

Trailer:

Jak je Kaurismäkiho pravidlem, i novinka se odehrává ve zvláštním bezčasí, snímá ji opojná retro kamera, ve filmu se nemoralizuje, nechybí laskovast, humor a naděje. Za snímek obdržel Kaurismäki na letošním Berlinale Stříbrného medvěda za režii.

Všechny tuzemské recenze Druhé strany naděje najdete zde. Prozatím vysokých 81 procent.

Po divácky úspěšné komedii Co jsme komu udělali? míří do českých kin novinka Srdečně vás vítáme. Z Finska se přemístíme do Francie, kde se dobře situovaný intelektuál (Christian Clavier) odhodlá k sociálnímu experimentu - na důkaz, že je lidumil v xenofobní zemi vyzve všechny Romy v nouzi, aby se stavili u něj doma; on už se o ně postará.

Snímek táhnou herecké výkony, situační humor a politická nekorektnost. To by mohlo přitáhnout větší množství diváků. Tuzemští recenzenti dávají snímku Srdečně vás vítáme prozatím 60 procent.

Na závěr se představuje první hraný film Robina Kvapila Všechno bude fajn. Člen hnutí Žít Brno se dal dohromady s blogerem Pavlem Šplíchalem (Prigl) a společně natočili reflexi moravské metropole, v níž se věnují fiktivním příběhům i skutečným osobnostem kulturního života.

Seznam všech červencových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Architekt nakreslil slavným režisérům domy tak, aby odpovídaly jejich filmovému stylu

Každý režisér má svůj jedinečný rukopis, který jeho fanoušci dobře poznají. Italský architekt a ilustrátor Federico Babina se pustil do odvážného projektu...

Recenze: Baby Driver aneb Zatraceně kvalitní hra režiséra s divákem

Baby (Ansel Elgort) se skutečně jmenuje Baby (tedy ne úplně doopravdy, ale jako by se stalo). Bydlí se starým černochem a oba rodiče se mu zabili kdysi...

Kdo je mlčenlivý šofér a hrdina nadupané akční kriminálky Baby Driver?

Říkají mu Baby, hraje ho Ansel Elgort (Hvězdy nám nepřály) a jeho prací je převážet zločince z místa činu za doprovodu nabušeného hudebního soundtracku...

Berlinale vyhrál film z maďarských jatek. Křišťálového medvěda získala Pátá loď Ivety Grófové

Dalo by se říct, že letošní Berlinale ovládly ženy a témata, která je trápí. Hlavní cenu - Zlatého medvěda - si z festivalu odnesla maďarská režisérka...

Recenze: Scott Pilgrim proti zbytku světa

Být mladý a zamilovaný je nevděčná kombinace. Když se k tomu ale přidá u nové lásky sedm krvežíznivých ex, které je v rámci námluv třeba porazit, to je...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: