Každý měsíc jeden film aneb Polské úterky v kině Atlas

Každý měsíc jeden film aneb Polské úterky v kině Atlas 6 obrázků v galerii
Mezinárodní filmový festival 3Kino se rozhodl nečekat až do listopadu, kdy se uskuteční čtvrtý ročník přehlídky středoevropské kinematografie, a přichází s novým projektem "3Kino uvádí". V rámci cyklu budou mít návštěvníci možnost zhlédnout každý měsíc jeden polský film. Pravidelné projekce se uskuteční vždy třetí úterý v měsíci v pražském kině Atlas. Cyklus bude probíhat do konce roku 2017, kromě pauzy o letních prázdninách.

Nominace na Oscara nejsou u polských děl na rozdíl od českých filmů výjimkou, ale poměrně častou událostí. A také si myslíme, že pro českého diváka je nesmírně cenné mít možnost porovnat, jak některá podobná témata zpracovali čeští a polští filmaři,“ dodává jeden z pořadatelů 3Kino Vavřinec Menšl.

Cyklus "3Kino uvádí" odstartuje v úterý 21. března ve 20:00 v pražském kině Atlas premiérou filmu Planeta Single (2016). Film režiséra Mitji Okorna viděly v polských kinech 2 milióny diváků. Komediální romance se točí okolo stejnojmenné seznamovací aplikace, díky které na sebe narazí dva zcela odlišní lidé - nejistá učitelka Ania, hledající pravou lásku přes internet, a záletný moderátor Tomek. Co se stane, když se Tomek rozhodne angažovat Aniu do své nekorektní talkshow? V hlavních rolích se představí Maciej Stuhr (Rudý kapitán, Walesa: člověk naděje) a Agnieszka Wiedlocha.

"Planeta Single je důkazem, že tento žánr nemusí být jen plytkou „řachandou“, ale může oplývat inteligentním humorem a ironickým odstupem vůči sobě samému," říká Jitka Rohanová z Polského institutu v Praze. Režisér Mitja Okorn zaujal diváky již svým debutem, první částí polského "remaku" Lásky nebeské (2003) s názvem Noc plná zázraků (2011). Stejně úspěšný je i jeho druhý film Planeta Singli.

Trailer:

Nejbližší program cyklu "3Kino uvádí"

21. března (20:00) - Planeta Single

25. dubna (20:00) - Ederly

30. května (20:00) - Volyň

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist