17.9.2016, 10:00

KINOBOX zve na projekci posledního filmu Jana Němce, Vlka z Královských Vinohrad

V šedesátých letech minulého století byl jedním z nejtalentovanějších filmařů Evropy. V revolučním roce 1968 vyrazil s dalšími představiteli Československé nové vlny do Cannes s vidinou úspěchu. Jenže francouzský festival byl zrušen. Načež 21. srpna přijely do Prahy tanky, o čemž Jan Němec natočil reportáž, která obletěla svět.

Paradoxně šlo o jeho nejsledovanější a nejdůležitější životní dílo. Nyní kina promítají to poslední filmové, životopisnou hříčku Vlk z Královských Vinohrad (2016), kde si Jana Němce zahrál Jiří Mádl a komentář doplnil Karel Roden. Kinobox vás zve na projekci tohoto autorova rozloučení, které proběhne v nejmodernějším pražském kině Premiere Cinemas v úterý 20. září od 19:00.

Trailer:

Němec byl nekompromisní rebel, svérázný autor, milovník veteránů a žen. Dílem egoista a další částí člověk, který si dokázal sám ze sebe udělat legraci. V 79 letech téměř dokončil svůj epitaf. A kdo si myslí, že v něm naříká na osud a dějiny (emigroval do USA, živil se natáčením svateb a po 89. roce měl potíže se sháněním peněz, což přetavil v přednost svých dosti svérázných děl), měl by se jít přesvědčit do hostivařského kina.

Místo v sále si rezervujte ZDE. Abyste si účast v kině zajistili, musíte ohodnotit a okomentovat tři filmy v naší databázi. Poté se aktivuje možnost rezervace. Podrobnosti o našich projekcích si můžete přečíst zde.

Jiří Mádl jako Jan Němec, který se v USA setkal s Ivanou Trumpovou. Tu hraje Markéta Janoušková. | Foto: Artcam

PREMIERE CINEMAS PRAHA HOSTIVAŘ nabízí nejmodernější technické vybavení v Praze. Kino je vybaveno revolučním 3D zvukovým systémem DOLBY ATMOS™ (49 reproduktorů umístěných za plátnem, na stropě, bočních stěnách a zadní stěně kinosálu), technologií DOLBY® SURROUND 7.1, což je též jeden z nejmodernějších zvukových formátů současnosti, SONY DIGITAL CINEMA 4K™ neboli nejvyšším rozlišením obrazu v digitálním filmu, nejlépe řešenou 3D technologií SONY DIGITAL CINEMA 3D™ a obrazovou revolucí v podobě vysokorychlostní projekce HFR 3D, která zobrazuje 48 snímků za vteřinu namísto standardních 24 snímků.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: Vlk z Královských Vinohrad
Související osoby: Jan Němec (I), Jiří Mádl, Karel Roden

Související články:

37. týden-kinopremiéry: Cesta za Beatles, těhotnou Bridget Jonesovou, do Provence, na Vinohrady nebo do fantazie

Kinaři a distributoři se probrali z módu prázdninový provoz a nemilosrdně valí do diváků film za filmem. Aktuálně se do kin podívá šest novinek a jedna...

Recenze: Vlk z Královských Vinohrad - povedené rozloučení s režisérem Janem Němcem

Jan Němec (1936-2016) byl českým režisérem, který se proslavil v 60. letech jako jeden z představitelů naší "Nové vlny", především filmem O slavnosti a hostech.

Ve věku 79 let zemřel režisér Jan Němec

Němec patřil v 60. letech k významným představitelům české nové vlny. Po roce 1968 měl zákaz točit, v 70. letech byl donucen k emigraci. Žil ve Francii...

OBRAZEM: Vinohradská ulice zažila podruhé srpen 1968. Kryštof Hádek zde natáčel drama Krycí jméno Holec.

Rekonstrukce dramatických událostí 21. srpna roku 1968 se natáčela o tomto víkendu v Praze u budovy Českého rozhlasu. Rakouský režisér Franz Novotny si...

Jiří Mádl: „Největším nepřítelem je naše neznalost, pasivní nespokojenost a přizdisráčství.“

Jiří Mádl představil na Mezinárodním Filmovém Festivalu Karlovy Vary nový film Konfident (2012). Slovensko-český koprodukční snímek režíroval Juraj Nvota a...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: