17.3.2016, 23:00

11. týden-kinopremiéry: Trabanty, pandy, vlci a dva Sokolové

Čeští distributoři nelení a tento čtvrtek nasazují do kin hned osm novinek. Vyloženě velké filmy ale nečekejte. Do našich sálů totiž konečně přichází v plné síle Kung Fu Panda 3, která již v předpremiérovém týdnu slušně zaválela.

Přestože Kung Fu Panda 3 míří do oficiální premiéry až nyní, minulý víkend dokázala do 29 kin nalákat více jak osm tisíc diváků. Plné nasazení by mohlo atakovat o víkendu nějakých třicet a půjde bezpochyby o nejsilnější premiéru týdne. Pomůže i to, že si film nijak špatně nevede v českých recenzích. Současných 59% sice nevypadá oslnivě, snímek nicméně o něco slabší známky získává především proto, že už jen recykluje a odmítá přinést do série něco nového (včetně příběhu). Což na druhou stranu fanouškům, kteří se chtějí s Poem znovu setkat v přítmí kinosálu, asi extra vadit nebude.

Nejvážnějším konkurentem Poa bude komedie Dvojníci s Ondřejem Sokolem, i když si to nejspíš nezaslouží. První známky budí svou negací téměř hrůzu, diváci by se ale mohli nechat zlákat hlavní hvězdou, která má díky Partičce silnou fanouškovskou základnu. U českých filmů se všeobecně těžko odhaduje, jestli padnou veřejnosti do noty. Dvojníci by - vzhledem ke svému žánru - ale nějaké ty body nahnat měli. Na první místo to s největší pravděpodobností stačit nebude. Dvojka víkendu? To už není nereálné.

Zájem diváků by si naopak jednoznačně zasloužily novinky Totem vlka a Trabantem do posledního dechu. Obě výborně hodnocené, bohužel s minimálními vyhlídkami na úspěch. Totem vlka, natočený podle čínského bestselleru, by měl teoreticky lákat větou "Od oscarového režiséra filmů Sedm let v Tibetu a Jméno růže". Navzdory vizuální epičnosti je ale pořád - v době marvelovek a bojujících robotů - spíše podívanou pro artovější diváky. Příběh mladého Číňana, který adoptuje vlka a tím nechtěně spustí souboj lidí a přírody, si nicméně pozornost zaslouží, takže se nechte získat trailerem.

Nový Trabant, nejlepší z celé série (82%!), má tu smůlu, že se na dokumenty moc nechodí a tudíž je nasazuje málo kin. Pokud ho budou hrát ve vašem okolí, určitě na něj vyražte. Výlet z australského Perthu, vedoucí přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko, by měl vážně stát za to.

Nevšední drama Anomalisa o muži, který prožije v hotelu nečekaný románek, popisuje František Fuka ve své recenzi následovně: "Nový film Charlieho Kaufmana a Duke Johnsona není tak tradiční, jak by se zdálo z popisu děje. Je to totiž film animovaný (s mechanickými loutkami, Trnkovým stylem) a všechny postavy kromě hlavních dvou mluví Tom Noonan (včetně žen a dětí)!.. Anomalisa je námětem i atmosférou něco velmi podobného jako Ztraceno v překladu. Ale nemá Billa Murraye a Tokio." Zkrátka něco pro diváky, kteří v kinech rádi trochu experimentují.

U následujících třech premiér už vám čeští kritici neporadí. Vyrazit dále můžete na emocionální drama Můj král, vyprávěné v průběhu několika let, zachycující komplikovanou a destruktivní povahu vztahu mezi mužem a ženou. Kina obohatí i válečné drama Hledání, popisující čtyři osudy, které spojila válka v Čečensku (režie držitel Oscara Michel Hazanavicius). No a nadšenci do dokumentů určitě ocení novinku La Scala - Chrám zázraků, v níž nakoukneme do jednoho z nejslavnějších operních domů světa.

-
-

Související články:

CZ tržby: Ani dva Sokolové nestačili na Pandu a její Kung Fu

137 kin zaplavila o uplynuvším víkendu animovaná komedie Kung Fu Panda 3 (2016). Český film s hercem Ondřejem Sokolem Dvojníci (2016) si cestu k divákům...

Recenze: Dvojníci - komedie, jíž jeden Ondřej Sokol nestačí

Honza Rambousek (Ondřej Sokol) je pražský zlodějíček, který má pro mafiána (Petr Nárožný) ukrást drahý obraz z galérie. Richard Prospal (taky Ondřej Sokol)...

Recenze: Anomalisa - námětem i atmosférou něco velmi podobného jako Ztraceno v překladu

Michael Stone (David Thewlis) přiléta do Cincinnati, aby zde odpřednášel další ze svých úspěšných motivačních přednášek, ale tíží ho přemýšlení o marnosti...

Recenze: Kung Fu Panda 3 - to samé, co předchozí díl

Zlý megabojovník (býk) se probouzí z mnohasetletého spánku a chce si zotročit všechny hodné bojovníky a zničit poslední pandí vesnici v horách.

US tržby: Kung Fu Panda 3 nezažila zrovna pandastický start

V Dreamworks měli pár let zpátky velmi divokou představu, že natočí rovnou šest dílů série Kung Fun Panda. Zatímco však dvojka přispěchala do kin tři roky...

Ondřej Sokol našel dvojníka z řad neherců. Odstartovalo natáčení komedie Jiřího Chlumského.

Minulý týden začalo natáčení komedie Dvojníci, v níž hlavní roli ztvární oblíbený herec, filmový a divadelní režisér Ondřej Sokol a jeho "ajťácký" kolega...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: