Aktuálně

11.4.2015 /17:30/

Hovory s Bohem na Festivalu Evolution, který vám nasadí brouka do hlavy (SOUTĚŽ)

Rapper a nyní i dramaturg dokumentárního cyklu Kmeny Vladimír 518. Skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer. Badatel Silvano Paolucci. Astrolog Antonín Baudyš. Nebo producent a režisér Petr Vachler. Ti všichni - a celá řada dalších - se již v pátek 17. dubna představí na pražském Festivalu Evolution, který spojuje lidi mnoha zájmů. Jedno mají ale společné, baví je život a jeho kvalita.

Zdraví, ekologie, inspirace a alternativa. To jsou hesla, kterými lákají na pražské Výstaviště pořadatelé Festivalu Evolution. O co půjde? O setkávání "obyčejných" lidí s těmi "neobyčejnými". O předávání zkušeností, názorů a inspirací. O návrat k člověku, odklon od materiálna.

Život je zázrak, tajemství i záhada. Z filmu 2001: Vesmírná Odyssea.

Chybět nebudou přednášky, workshopy ani prodejní stánky, zaměřující se na člověka. Ten se - ač obyvatel metropole - čím dál častěji vrací k venkovským a přírodním tradicím, alternativám a individualitám. Rozjíždějí se lesní školky a školy, individuálnější výchova dětí, ke slovu se hlásí komplexní medicína, zdravá výživa a aktivní občanská sdružení. Řeší se domácí porody. Myšlenky hippies a new age jsou nedílnou součástí organismu naší Země, tepu doby. A pozadu samozřejmě nezůstává ani film. Vzpomeňme na Strom života Terrence Malicka, dech beroucí Gravitaci nadčasovou esej Vesmírná Odysea nebo nový český dokumentární cyklus Kmeny.

Z dokumentárního cyklu Kmeny a dílu Rainbow, který se zaměřil na novodobé hippies.

Chcete být alespoň na pár dní součástí "kmene" Festivalu Evolution, podělit se o vaše životní názory, vyslechnout si zajímavé příběhy a dostat zdravý životní impuls? Nebo se podívat na film Hovory s Bohem, který byl inspirovaný bestsellerem Nealea Donalda Walsche?

Ve spolupráci s organizátory festivalu přinášíme soutěž o 5x2 vstupenky na všechny tři dny programu Festivalu Evolution (17.-19.4.2015) a 5 DVD Hovorů s Bohem, které vyšlo u distribuční společnosti SpiritualCinema.

Jaká jsou pravidla soutěže?
Abyste měli šanci dosáhnout na lákavé ceny, máme pro vás takový malý/velký úkol. Tím bude vybrat z našeho žebříčku Filmy mezi nebem a zemí snímky, které přesahují realitu každodenního dne. Vybírejte, oceňujte hvězdičkami a pokud snad váš oblíbený film v žebříčku nefiguruje, přidejte ho jednoduše sami. Spolu s tím nám do úterý 14. dubna 2015 do 23:59 zašlete na e-mail soutez@kinobox.cz váš nick name. Jestli u nás ještě nejste zaregistrovaní, jednoduše tak učiníte zde.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

Festival tibetských filmů v pražském Aeru

Festival tibetských filmů a filmů o Tibetu FLIM nabídne ve dnech 13. - 15. dubna v pražském kině Aero již poosmé divákům dokumentární i hranou produkci z...

Smysl života má pauzu v natáčení. Tajemství se vydají hledat i Lukáš Pavlásek, Vladimír Javorský či Robert Jašków.

Obsazení nového snímku Petra Vachlera vypadá čím dál lákavěji. Nejenže do hlavních rolí získal Jana Budaře, Báru Seidlovou, Josefa Poláška a Andreu...

Tajemství a smysl života, film více než odvážný

Co je smysl života, co je láska, kdo jsme? Co je realita? Nejen na to by rád našel odpovědi nový český film "Tajemství a smysl života" od lidí, kteří...

Zlatá palma pro film Strom života

Snímek Strom života (v originále The Tree of Life) získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes hlavní cenu pro nejlepší film, Zlatou palmu.

Petr Vachler: "Žijeme často životy těch druhých"

Petr Vachler je nepřehlédnutelná postava českého filmu. Téměř před dvaceti lety založil České lvy, kteří se od té doby stali jedním z důležitých měřítek...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: