3.11.2017, 09:00

V Hollywoodu chystají novou verzi Romea a Julie ve stylu 300: Bitva u Thermopyl

Romeo a Julie je ten nejznámější milostně-tragický příběh vůbec. I takový Titanic je jeho pouhou variací, neboť vypráví o lásce lidí z různých kast, jimž okolnosti nepřejí. Není se proto čemu divit, že se ke hře Williama Shakespeara filmaři rádi vrací. Nejnovější verze vzniká pod hlavičkou Sony Pictures.

Ponese název Verona, což je italské město, v němž se příběh původní hry odehrává. Scénář mají na svědomí Neil Widener a Gavin James, Joe Roth se ujme produkce (na kontě má novou Alenku Tima Burtona a Zlobu). O žádné další detaily se studio nepodělilo, podle The Hollywood Reporter by nicméně měla "nová verze klasickou romanci překopat v epickém stylu Třístovky".

S Rothem na palubě nepřekvapuje, že nezůstane kámen na kameni. Zajímavé je ono zmínění Třístovky. Co si pod tím vlastně představit? Lásku na pozadí epické válečné bitvy dvou znepřátelených rodů? Nebo nás čeká vizuálně agresivní zpracování plné zpomalovaček? Případně obojí? Jsem upřímně zvědavý, co má studio vymyšlené a koho přemluví k režii.

Ať to dopadne jakkoli, čeká nás bezpochyby velmi svérázná adaptace. Nebude nicméně první. Do vod modernizace se poměrně úspěšně vydal v roce 1996 Baz Luhrmann s Leonardem DiCaptiem a Claire Danes.

300: Bitva u Thermopyl | Foto: Warner Bros.
300: Bitva u Thermopyl | Foto: Warner Bros.

Víte že...

... měl režisér Franco Zeffirelli při natáčení své verze (1968) ohromné štěstí na herce v hlavních rolích? Ústřední dvojice příběhu Romeo (Leonard Whiting) a Julie (Olivia Hussey) totiž nebyli milenci pouze na plátně, ale i ve skutečnosti. Zamilovali se během natáčení a navíc to pro oba byla jejich první velká láska, což se vzhledem k samotnému příběhu dokonale hodilo.

-
-

Související články:

Jak mohla vypadat Zloba v podání Angeliny Jolie?

U každého projektu, který ve velkém využívá kostýmy, případně počítačové efekty, vznikne ohromná porce konceptů. A vždy je zábava podobné perličky...

Studio Disney začalo natáčet pokračování Alenky v říši divů Tima Burtona

Tim Burton se sice tentokrát režie neujme, ale bude na projektu pracovat alespoň jako producent spolu s kolegy Joem Rothem a Jennifer a Suzanne Toddovými...

Po moderní Sněhurce, Alence a Zlobě se animovaného hávu zbaví Dumbo

Když dochází nápady, stačí přijít s novým úhlem pohledu. Před čtyřmi lety se Tim Burton vydal na riskantní pole hrané adaptace populární disneyovky...

Recenze: Zloba - Jako královna černé magie exceluje Angelina Jolie

Jak budete přistupovat k tomuto hranému filmu od Disneyho, to do značné míry závisí na tom, jestli vám něco říká tato kreslená postavička:

Recenze: 300: Vzestup říše - chlapský film, který táhne žena

To poslední, co jsem si z původní Třístovky Zacka Snydera pamatoval, byly ženy. Prim hrál testosteron, vystylizovaná brutální akce a stylové zpomalovačky...

Ankety

Nejlepší herní adaptace Uwe Bolla?
  • House of the Dead
  • Sám v temnotě (Alone in the Dark)
  • BloodRayne
  • Ve jménu krále (Dungeon Siege)
  • Postal
  • Far Cry
více k tématu:
Mlátil kritiky, vysmál se Tarantinovi a označil se za génia. Nyní o "nejhorším režisérovi všech dob" vznikl dokument
Máte radši dabing, nebo titulky?
  • Dabing
  • Titulky
  • Jak kdy
více k tématu:
Dabing, nebo titulky? Český divák má jasno

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: