18.7.2019, 07:00

Akční série Rychle a zběsile: Co o ní nejspíš nevíte...

Akční série Rychle a zběsile: Co o ní nejspíš nevíte...
Rychle a zběsile 7 (2015) - Vin Diesel | Foto: Universal Pictures

Série Rychle a zběsile se postupně stala jednou z nejúspěšnějších a nejvelkolepějších akčních franšíz vůbec. A protože dnes jeden z hlavních herců souboru Vin Diesel slaví narozeniny (je mu 52 let), připomeneme si jeden malý speciál věnující se téhle veleúspěšné sérii.

Michelle Rodriguez a Jordana Brewster byly do prvního filmu obsazeny navzdory tomu, že ani jedna nevlastnila řidičský průkaz. Obě se proto musely naučit před natáčením řídit, k čemuž Brewster se smíchem uvedla, že pro běžný provoz není úplně ideální, když se učíte na ježdění pouličních závodů.

Rodriguez se zpočátku na natáčení příliš netvářila. Při prvním setkání si o Paulu Walkerovi myslela "Kdo je ten Ken od Barbie?", Jordanu Brewster považovala "za pipinku" a Vina Diesela "za kreténa". Později na adresu svého prvního dojmu uvedla "a dokonale jsem se mýlila v každém z nich".

Proč Vin Diesel ze série na nějakou dobu vypadl? Po úspěchu jedničky, Černočerné tmy a xXx požadoval Diesel za Rychle a zběsile 2 honorář 20 milionů dolarů. Studio odmítlo a proto se dvojka točila kolem druhého hlavního hrdiny - Paula Walkera - který se vrátil za skromnější peníze.

Postava Hana (Sung Kang) se poprvé v sérii Rychle a zběsile objevila v roce 2006 v Tokijské jízdě. Svůj debut si však odbyla úplně jinde a to v kriminálním dramatu Better Luck Tomorrow (2002). Snímek natočil jako svůj první film Justin Lin, který později sérii Rychle a zběsile převzal (režíroval díly tři až šest) a aby do ní nešel sám, vzal si i Kanga jako Hana s sebou.

Nepochybně jste zaznamenali, že Han (Kang) v Tokijské jízdě zemřel a přesto se v dalších dílech série stal členem Domova týmu. Důvodem je to, že ve skutečnosti se epizoda v Tokiu časově odehrává až za šestkou. Přesné časové pořadí jednotlivých dílů je tedy následující - Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 2, Rychlí a zběsilí, Rychle a zběsile 5, Rychle a zběsile 6, Rychle a zběsile: Tokijská jízda Rychle a zběsile 7 a Rychle a zběsile 8.

Scénář ke čtvrtému dílu (Rychlí a zběsilí) byl původně určen pro dvojku. Když studio Diesela odmítlo, putoval do šuplíku, odkud ho vyštrachal až Justin Lin.

Postava agenta Hobbse byla původně napsána pro staršího herce (ve stylu Tommy Lee Jonese). Na Facebooku se mezitím rozjela vášnivá diskuze, jak by bylo boží, kdyby si ve filmu dali souboj Dwayne Johnson a Vin Diesel. A protože je Diesel velký fanda sociálních sítí, neušlo mu to, probral to s Linem a společně se rozhodli postavu Hobbse upravit, aby ji mohl Johnson hrát.

Trezor, který na konci pětky táhnou za auty Dom a Brian, bylo ve skutečnosti auto obklopené stěnami. Jeho řidič měl v neobvyklém voze dokonce i záchod, aby neztrácel čas vystupováním. To totiž zabralo celých 15 minut.

Johnson překazil skutečnou loupež, když točil Rychle a zběsile 6. Byl právě uprostřed natáčení v londýnské čtvrti Hackney, která patří k okrskům s největší kriminalitou v britské metropoli, když zaregistroval pokus o vyloupení dodávky s filmovou technikou. Bývalý wrestler nezaváhal, rozběhl se za lupiči, navíc oblečený jako agent FBI. Když zloději Johnsona viděli, okamžitě se dali na útěk. Štáb poté vtipkoval, že nepotřebují ochranku, mají Rocka.

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Rychle a zběsile: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší

Série Rychle a zběsile zažila neuvěřitelný vývoj a z relativně obyčejné kriminálky s partičkou na kolech se dostala do výšek, které mohou stylem a tržbami...

Rychle a zběsile: Tvůrci slibují, že se postava Hana dočká spravedlnosti

Poslední díl Rychle a zběsile hravě překonal na celosvětových tržbách miliardu dolarů, takže nepřekvapí, že tahle série jen tak neskončí. Tvůrci mají...

Zapojí se Keanu Reeves do největší akční série současnosti?

Přestože by asi fanoušci marvelovek mysleli, že se bavíme o filmech s jejich hrdiny, tahle novinka se zaměří na trošičku klasičtějšího zástupce akčního žánru.

Deset filmových detailů, které jste nejspíš minuly

Filmaři si rádi hrají a čas od času vloží do scény nějakou narážku čí vtípek, což odhalí jen opravdu hodně extrémně pozorní diváci. Připomeňme si několik...

Přehlížené pecky: Zběsilý útěk - nejlepší film Paula Walkera

Existuje nespočet filmů, které jsou na hranici geniality, ale široká veřejnost je nezná. „Přehlížené pecky“ vám tyhle kousky představí a ideálně na ně navnadí.

Fast & Furious Live: Kaskadéři předvedou šílené kousky z Rychle a zběsile naživo!

Určitě si ještě vybavíte show Top Gear Live, která zavítala i do České republiky a v arénách po celém světě předvedla velkolepé (a svým způsobem i...

Na Blu-ray míří prodloužený sestřih Rychle a zběsile 8. Na co se můžeme těšit?

Prodloužené sestřihy jsou stále populárnější a není se čemu divit. Filmaři si mohou po uvedení do kin s filmem ještě více vyhrát a fanoušci mají o to větší...

Rychle a zběsile 8: SOUTĚŽTE o tři DVD kompilace se všemi předchozími díly série

Šestnáctým rokem se akční série Rychle a zběsile prohání kiny po celém světě. A je z ní jeden z největších a nejvýdělečnějších fenoménů kinematografie. Ve...

US tržby: Ze série Rychle a zběsile jsou oficiálně Avengers na kolech

Nikdo nepochyboval o tom, že to bude velké. Přesto bylo otázkou, jak vysoko se osmý díl populární akční série vydrápe. Ten předchozí sice vydělal jedna a...

Recenze: Rychle a zběsile 8 - téhle sérii zdaleka nedochází palivo!

Jsou zpátky, tentokrát ale zapomeňte na rodinu. Dom svůj původní tým zradí a přejde na stranu tajemné kyberteroristky Cipher. A to není jediná změna.

Ankety

Který díl série Rychle a zběsile je podle vás nejlepší?
  • Rychle a zběsile
  • Rychle a zběsile 2
  • Rychle a zběsile: Tokijská jízda
  • Rychlí a zběsilí
  • Rychle a zběsile 5
  • Rychle a zběsile 6
  • Rychle a zběsile 7
  • Rychle a zběsile 8
  • Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: