Philipp Brammer (28. srpna 1969, Mnichov – 28. července 2014, Ramsau bei Berchtesgaden) byl německý herec , který se proslavil především svou rolí v televizním seriálu a dabingovou činností.
Televizní kariéra
Philipp Brammer se nejvíce proslavil rolí učitele Jana Günzela v německém televizním seriálu Lindenstraße, kde působil v letech 2004 až 2006 . V této roli ztvárnil sympatického učitele a manžela postavy Iffi Zenker . Kromě Lindenstraße měl také větší roli v seriálu Marienhof v letech 1998-2000 . Objevil se také v menších rolích v různých televizních seriálech jako Derrick, Unser Charly, Die Rosenheim-Cops, Der Bulle von Tölz nebo Tatort .
Filmová tvorba
V oblasti filmu byl Philipp Brammer známý především díky rolím ve filmech Joyeux Noel (2005), Lost Horizon (2010) a Wagner (1983) . Pracoval také na projektech jako Edvard Grieg: What Price Immortality? (1999) a Captain Future (1978) . Jeho filmografie zahrnovala jak menší role v celovečerních filmech, tak účast v televizních produkcích.
Dabingová činnost
Philipp Brammer začal svou dabingovou kariéru německým dabingem animovaného seriálu Nils no Fushigi na Tabi a později se stal dabérem pro herce jako Jason Priestley a Aamir Khan . Byl německým hlasem pro herce jako Jason Priestley a Guillaume Canet, přičemž již v osmi letech namluvil postavu Nilse Holgersona v animované adaptaci příběhu Selmy Lagerlöf . Jako dabér byl známý především pro postavy Proto Man a Roronoa Zoro .