Mare z Easttownu

88%

Komentáře a recenze 10

Dle počtu bodů
kunafix
kunafix
20 042 bodů
10
Kate Winslet je prostě atraktivní a ani nemusí být zmalovaná jak štětka... i když věk popošel, ale to už tak holt je... prej se tomu říká čas. Taky proto ji vždy rád vidím a tady to byl vyloženě seriál pro ni, protože ho táhla ve všech ohledech. Teda ne že ostatní by netáhli, ale ona táhla nejvíc. Taky se mi líbilo, jak sympaticky bafala z elektronické cigarety, což jsem ještě u moc postav zatím neviděl. A celkově i všechny ostatní postavy byly obsazeny a zahrány více než obstojně, namátkově třeba Jean Smart (která mě i několikrát skvěle rozesmála), Guy Pearce (u kterého nikdy nevíte, jestli bude klaďas nebo záporák, ale obojí k němu sedí), Evan Peters (kterej solidně vyrostl od dob, co jsem ho naposledy viděl v American Horror Story), Julianne Nicholson (krásné pihy). A dějově je to prostě dobrá detektivka - postupně se odhalují další a další fakta a utajené pravdy a vy pořád nevíte, kdo z nich to bude. Je to šíleně chytlavé a minimálně jeden díl denně je povinnost. Náramně jsem si to užil a to ani nenosím náramkové hodinky.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
10
Výtečný pětihvězdičkový zářez od HBO. Mare of Easttown je hereckým koncertem Kate Winslet v depresivním temném příběhu, který si bere to nejlepší z produkce HBO v posledních letech (tady jde hodně cítit Temný Připad a imho i tuzemská Pustina).
slord
slord
3 842 bodů
10
Výborná detektívka od HBO, ktorá sa už od prvej epizódy zaryje pod kožu a každou ďalšou epizódou som si to užíval viac a viac. Má to výbornú hutnú atmosféru, prepracované postavy a hlavne skvelú Kate Winslet, ktorej táto rola sedla ako ulieta (Emmy proste musí dostať). Vyvrcholenie seriálu bola jedna veľká nálož emócii, kedy som sa neubránil slzám, nepamätám si kedy ma finále nejakého seriálu takto odrovnalo. 10/10
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
8
Rose žije v paralelním vesmíru, kde se nepodtopila s Titanicem, nezašukala si s Travoltou, či podobným sexoušem, z dob dávno impotentních, žije v 21.století, zeškareděla tak o pár desítek let později (zřejmě i pár měsíců s menopauzou), a jen blbne s pistolí, ale naštěstí s nenabitou. Buďte ještě větší hlupák, a dejte ženské revolver. Doslova a bez písmene, tlačení emocích na pilu, jak je to jde, spousta postav které jsou životem už dost zkažený, a dost napínavých zvratů. Název může trochu odradit stejně smýšlejícího diváka jako jsem já, protože buď mu to bude připomínat něco z chráněných dílen Rosamunde Pilcher, nebo Alenku z Hájů. Notabene mi nepřijde, že by musel být tak seriál nadhodnocený, ale budiž. Nejde o strop svýho žánru, ale nevím jestli jste si toho všimli, ale konečně něco, co jsem za poslední dva týdny nehodnotil méně než průjmem.
Atchyroz
3 427 bodů
8
80% - Hodně zajímavá atmosférická detektivka z ranku True Detective, která i když se mi dost líbila, tak neobstála očekávání jaká jsem po všech ohlasech měl. Kate Winslet jsem dlouho nikde hrát neviděl a tuhle roli zvládla s noblesou sobě vlastní. Kromě toho, že se její postava detektivky v malém americkém městečku musí vypořádat s několika kriminálními činy v okolí, tak i se svými vlastními rodinnými problémy. Ty jsou tady podány hodně dobře a je super, že ani hlavní hrdinka není stoprocentně kladnou postavou a má svoje chyby. Řemeslně je to perfektně zvládnuté, není tomu co vytknout ani po stránce scénáře a herci ve svých rolích sedí. Celkově jsem ale čekal trošku víc. Některé zvraty jsou sice super, ale k True Detective to má pořád ještě trochu daleko.
marie-kolarova
marie-kolarova
2 890 bodů
9
Naprosto famózní Kate Winslet, ženská co neukočíruje vztahy, jelikož její matka si také řešila vlastní potíže. Autentické, výborně propracované prolíná detektivky a poměrů maloměsta, kde se jednotliví protagonisté plácají v potížích všedních dnů, s doprovodem alkoholu, drog a nevěr. Mare je zkušená policistka, nesoucí si trauma rodinného neštěstí, přičemž ale dokáže i drsně nakopat ty, kdo vstupují do sféry jejího zájmu. Dokonce se sníží k podrazu, aby si drsně vyžrala poznání, že účel nesvětí poznatky. Díky vyvážené režii není sentimentální, přesto v sobě dokáže nacházet smířlivost a odpuštění, pomalu, klopotně a neobratně, ale přece jen s jistými pozitivními výsledky. Napínavé, uvěřitelné, o lidech, kteří si nevytáhli jednoduchý karty.
Veronika Rada
Veronika Rada
1 086 bodů
10
Velmi silná výpověď o životě který ne vždy dává smysl. Skvělý scénář i vykreslení postav které nejsou ploché ani prázdné. Strhující konec který je jiný protože není akční ale jako by byl. Človek sedí jako přikovaný a cítí co cítí hlavní hrdinka. Rozervaná na kusy skládá střípek po střípku nejen případ, ale i svou vlastní duši.
Ethan Hunt
Ethan Hunt
620 bodů
10
Konečně charismatická hlavní hrdinka, která řeší svoje problémy a přitom drží krok s ostatními. Úžasná jednoduchá zápletka s ještě úžasnější Kate Winslet.
Pedroasisu
Pedroasisu
33 bodů
10
Originální napínavé krimi-drama plný šílených zvratů. Kate Winslet naprosto úžasná.