Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

60%
Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

Poznejte jeden z nejzáhadnějších nevyřešených případů, který se stal v roce 2013 v hotelu Cecil v Los Angeles. Tehdy odtud beze stopy zmizela 21 letá kanadská turistka Elisa Lamová. Po dvou týdnech si hoteloví hosté stěžovali na špatný tlak vody, při prošetřování bylo Elisino tělo objeveno v jedné z vodních nádrží na střeše hotelu.  

Recenze: Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

Kinobox.cz
35%

Ve výsledku jsem si tedy z dokumentu odnesla řadu negativních pocitů, protože se jednalo o ukázku lidské hlouposti, policejních přešlapů a chyb, že nezbývá nic jiného, než nad celým případem kroutit hlavou a litovat ubohou Elisu Lam. Lituji také její rodinu, která s touto zkušeností musí žít a je jim stále předhazována.


Tom Hardy
Tom Hardy
8 349 bodů
7.5
Neuvěřitelná true story, u které si první polovinu říkáte, že ji musel psát Stephen King a u té druhé doufáte, že se zvrhne v horor a dojde na masakr všech creepy fanoušků, pro které se Elisa stala "sestrou / kámoškou co nikdy neměli". Dokument je to každopádně hrozně chytře postavený. Sice schválně vynechává informace, aby mohl po svém posouvat děj a jednotlivé drobky pouštět tehdy, kdy se hodí do zvoleného syžetu, ale coby celek to téměř dokonale funguje. Joe Berlinger prostě umí.
Jamie76
Jamie76
4 317 bodů
4.5
Zbytečné prodlužování, 2 díly by byly až až... Jako třeba to video s výtahem nám ukázali v každém díle asi milionkrát a furt opakuji to samé Netflix se pokusil udělat dokumentární pořad jako to mají historické a přírodovědné a jiné kanály, ale místo lidi kteří tomu rozumí tam kromě ředitelky, údržbáře hotelu a dvou poldů je hromada vypatlaných youtuberů, který si vymýšlí jednu blbost za druhou a nakonec z duševně postižené čínské Kanaďanky dělají boha, modlu, nebo tak něco, háček celé záhady je v tom, že média špatně pochopily co policie řekla, a debilní youtubeři se zase pletou do toho o čem nic neví a nerozumí tomu, a samozřejmě se chyby médií chytnou a staví ma tom své teorie, vymýšlí různé konspirační teorie a nakonec ještě doženou nevinného muže k sebevraždě a poté do blázince

Dodatečné informace

Původní název:
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel (více)
  • USA Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil
  • USA Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel
Premiéra v ČR:
10. 2. 2021
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch