Pesar-Madar (Írán)
« další názvy »
Írán Írán
Česká republika Česká republika
102 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Leila je svobodná matka, která žije v chudobě současného Íránu. Továrna, kde pracuje, čelí krizi a pracovní místa jsou v ohrožení. O Leilu se uchází řidič více »« méně

Režie

:
Mahnaz Mohammadi

Scénář

:
Mohammad Rasoulof

Herci

:
Maryam Boubani ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Syn-Matka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Syn-Matka myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 0
  0
  24. 9. 2020
  Erigor (96 bodů)

  V anotaci k filmu Syn-matka z roku 2019 se ve febiofestovém programu píše o svobodné matce ale ve filmu se mluví o vdově i když se tam žádná památka na zesnulého neobjeví. Film dávali teď v sobotu 19.9.2020 v Cinema City Slovanský dům v rámci Febiofestu 2020. Bylo to ve velkém sále pro nějakých 200 lidí a bylo nás tam takových patnáct i s titulkářem. A do toho přišla delegace k tomuto íránsko-českému filmu natáčenému v Teheránu a dokončovanému v Praze – íránský producent a česká producentka. To prostě na diskuzi po filmu nebylo tak jí ani neavizovali a film si jenom uvedli. Prý měla přijet i režisérka , už tu dva měsíce i byla když se tady film dokončoval ale pro „současnou situaci“ to nešlo. V Íránu se natáčí na povolení – film ho dostal ke scénáři, k natáčení, k dokončení - revizi a k promítání na festivalech v zahraničí ale zatím ne k promítání doma. A přitom to nebyla taková propaganda jako v severokorejském filmu Soudružka Kimová bude létat kde se dělnice ,když chce, stane akrobatkou v cirkuse létající slunečními paprsky. V Číně by takový film museli natáčet tajně – třeba jako film Pokoutní šachta. Tenhle film asi zobrazuje skutečnost – chudobu a bídu, strach o práci i když je za malý plat, nerovná práva mužů a žen a i pederastii (to v té scéně z taxíku). Možná pro to vše a také kvůli koronaviru (to íránský producent přiznal) ještě nemá povolení pro promítání doma. Ale aspoň mohl vzniknout.