Myši patří do nebe

81%
Myši patří do nebe
Myši patří do nebe je český animovaný film na motivy stejnojmenné knihy Iva Procházkové. Hlavními hrdiny příběhu jsou myška Šupito a lišák Bělobřich. Šupito by byla ráda nejstatečnější myší v širokém okolí, jenže se bojí téměř všeho a nezbývá jí, než se akorát vytahovat. Nikdo už ji proto ani neposlouchá, s výjimkou kamaráda krtka Krťoura. Jednoho dne jí ale dojde trpělivost a rozhodne se, že svým bratrům, kteří se jí neustále posmívají, ukáže. Vydá se do parku ukrást několik chlupů spícímu lišákovi Bělobřichovi. Podaří se jí to, ale nastává zběsilá honička, po které se Šupito probouzí i s Bělobřichem v nebi. Kvůli honičce je srazilo auto a nyní jsou mrtví. Přestože Bělobřich říká, že je vše Šupitina vina, rozhodne se jí pomoci a vydá se s ní hledat jejího zemřelého tatínka, kterého před lety sežral lišák a který by tím pádem měl být v nebi také. Šupito nechce být v nebi sama, stýská se jí po rodině a čas trávený s milovaným tatínkem je přesně to, co potřebuje. Bělobřich a Šupino se tedy vydávají na cestu po celém nebi, potkávají tamní obyvatele, poznávají se navzájem a dozvídají se mnoho věcí o životě toho druhého. Jsou nuceni spolupracovat, poměrně sobecká Šupito dostane lekci v péči o druhé a postupně mezi nimi roste křehké pouto, díky kterému zjišťují, že lišky a myši nemusí být vždy nepřáteli...Recenze: Myši patří do nebe

Kinobox.cz
75%

Nejvíc snímek ale určitě osloví svou vizuální stránkou. Přestože jsou chlupatá zvířátka stejného druhu, každé má svou vlastní osobitou tvář a nezaměnitelný výraz, kterému vévodí nádherné velké oči. Barevná paleta podzimních barev přesně odpovídá kožíškům myšky a lišáka, nic tedy publikum nebije nepřirozeně výraznými barvami do očí, přesto vše působí živě, opravdově a jakoby prozářeně slunečním světlem. Přesto nebude snímek pro každého, minimálně co se dětského publika týče. Po technické stránce je snímek dokonalý, ale není to úplně typická pohádka. Náladou a temnějším nádechem příběhu bych ho přirovnala ke snímku V hlavě.


Pete69
Pete69
28 709 bodů
6.5
Pěkný hezky český animák, svěží neamerická animace, jímavý příběh. Snímek působí dosti dětsky, přesto si nemyslím, že by byl pro malé děti, na to je téma až moc hluboké. Dobrý rozjezd, slabší střední pasáž a dojemný konec.. Za mě je to povedený kousek z naší dílny.. více takových projektů.
filmfanouch6
filmfanouch6
12 644 bodů
8
8 let chystaný animák, který na Mezinárodním filmovém festivalu v Šanghaji vyhrál cenu za nejlepší animovaný film. Kromě toho získal mnoho dalších ocenění a již nyní se prodal do více než 25 zemí. Myši patří do nebe přitom rozhodně stojí za pozornost. Především i díky tomu, že se dá říct, že jde o lepší ´´ pixarovku ´´ než letošní oficiální pixarovka Luca. Myši patří do nebe jsou zároveň rozhodně nejlepším českým animovaným filmem od prvního Fimfára z roku 2002 (i když v záplavě ´´ konkurence ´´ jako Kozí příběhy či Husité dost možná o kdovíjak silnou výpovědní hodnotu nejde) a především jde o český film, který měl i díky neskutečnému přesahu snadno nakročeno k tomu oslovit celý svět. Myši patří do nebe jsou jednoduše chytrý a především krásný film. To srovnání s Pixarem je rozhodně na místě. Loutková animace sice připomene spíše Fantastického pana Lišáka od Wese Andersona (štáb měl osobně štěstí účastnit se natáčení Andersonova Psího ostrova), právě onen přesah, finesa a především funkční emocionální momenty dělají z Myši a patří do nebe skutečně speciální film. Jde navíc skutečně o ideální film pro celou rodinu a skutečně je loutková animace naprosto senzační. Celé je to strašně milé, zábavné a skutečně dojemné. Z nepravděpodobného přátelství myšky a lišáka vznikne zábavné dobrodružství, které v průběhu skutečně připomene svět, který vy vymyslel takový Pixar. Předloha Ivy Procházkové je milým pohádkovým příběhem, který pracuje s tématikou posmrtného života a zvládá dětem prodat myšlenku smrti zajímavým způsobem. Tempo je možná chvílemi až příliš rychlé, bez lehce přehnaně infantilních momentů se neobejde a v jistých momentech se ukáže, že by se ve zvířecím nebi rozhodně dalo strávit více času, přesto se to celé nezbaví fajnové atmosféry a pak dorazí finále, které opět připomene Pixar a předvede velmi zajímavou a úsměvnou tečku. Za zmínku poté stojí také hudba polského hudebníka Krzysztofa Aleksandera Janczaka. I ona dělá v rámci emocí hodně, početný orchestr dodává naprosto překrásnou a fantastickou hudbu. Manželé a režiséři filmu Jan Bubeníček a Denisa Grimmová a jejich tým odvedli solidní práci. 8-letá poctivá práce se naprosto vyplatila i díky kvalitním ohlasům a mezinárodním úspěchům. V rámci animace naprosto vypilované dílo, které je jednoduše potěchou pro oči. Emocionálně funkční a myšlenkově lidský animák patří mezi nejvýraznější projekty české kinematografie posledních let a další projekt tvůrců bude rozhodně stát za pozornost.....
JosefTomas
JosefTomas
9 025 bodů
8
Hodně příjemné a dojemné. Sice si tahle rodinná animovaná oddechovka musí cestu k divákovi získat až v průběhu, ale nakonec to přeci jen dokáže. Hlavní problém tkví přespříliš dlouhé expozici, ve které se sice děje spoustu akce, ale výrazná absence hlavní zápletky nedovoluje příběhu správně fungovat. Když se ale konečně určí směr, je to zábavné a hravé, chemie mezi ústřední dvojkou funguje na výbornou, dabing s animací baví a předtím vniveč přicházející nápady se mohou opřít o nádhernou stylizaci. V tento moment totiž Myši patří do nebe jasně dokazují, že jsou konkurenceschopná věc, co se neztratí nejen v našem českém rybníčku, ale i ve světě.

Dodatečné informace

Původní název:
Myši patří do nebe (více)
 • Česká republika Myši patří do nebe
 • Česká republika Até os Ratos Merecem o Céu
 • Česká republika Az egér legjobb barátja
 • Česká republika Chiar şi şoarecii au un loc în rai
 • Česká republika Chuột Whizzy Trên Thiên Đường
 • Česká republika Even Mice Belong in Heaven
 • Česká republika Fareler de Cennete Gider
 • Česká republika Im Himmel ist auch Platz für Mäuse
 • Česká republika Isegi hiired kuuluvad taevasse
 • Česká republika Khav'erim ad Ha'Shama'yim
 • Česká republika Lily & Morris - Vänner för evigt
 • Česká republika Lise & Snøpels - venner for alltid
 • Česká republika Lizzy e Red - Amici per sempre
 • Česká republika Même les souris vont au paradis
 • Česká republika Mus & ræv i den syvende himmel
 • Česká republika Myši patria do neba
 • Česká republika Nawet myszy idą do nieba
 • Česká republika Ook muizen gaan naar de hemel
 • Česká republika Ratones y zorros. Una amistad de otro mundo
 • Česká republika Навіть миші потрапляють до раю
 • Česká republika 勇鼠闖天堂
Premiéra v ČR:
7. 10. 2021
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Česká republika, Francie, Polsko, Slovenská republika

Podobné


Powered byJustWatch